Majer nije mogao sam, očekivan remi Wolfsburga i Hoffenheima (VIDEO)

Nogomet 04. feb 202418:20 0 komentara
Photo by INA FASSBENDER / AFP

U prvom nedjeljnom meču 20. kola Bundeslige nije bilo pobjednika, Wolfsburg i Hoffenheim odigrali su neriješeno – 2:2.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer bio je u centru pažnje u Wolfsburgu. Ali, ni on nije mogao sam da sruši ekipu Hoffenheima.

Pogađao je za tim svog sunarodnika na mjestu šefa struke Nika Kovača hrvatski internacionalac u dva navrata. Ali, prvi su do gola došli gosti, u ranoj fazi susreta, još u šestom minutu mrežu je zatresao Beier.

Lovro Majer je izjednačio u 58. minutu, posle odličnog dodavanja Berensa. Nije dugo trajala radost domaćih, Hoffenheim je još jednom došao do prednosti.

Ovoga puta u 66. minutu, kad je pogodio Promel. Samo četiri minuta bilo je potrebno Wolfsburgu da izjednači, ispostavilo se da je tada Majer iz jedanaesterca postavio konačan rezultat.

Bio je ovo četvrti vezani remi za Wolfsburg, koji se pobjedi radovao sada već dalekog 16. decembra. Još duže za trijumf ne zna Hoffenheim, od 8. decembra prošle godine. Oba tima su sada osvojila po bod i ostala su u sredini tabele.