Manciniju cilj osvajanje Kupa Azije sa Saudijskom Arabijom

Nogomet 29. aug 202312:51 0 komentara
Saudi Arabia Football Federation/Handout via REUTERS

Novi selektor reprezentacije Saudijske Arabije Roberto Mancini rekao je da mu je cilj da sa ekipom naredne godine osvoji Kup Azije.

„Cilj nam je da pokušamo da osvojimo Kup Azije 27 godina kasnije“, rekao je Manćini na službenom predstavljanju u Riyadhu.

Mancini je nedavno poslije pet godina napustio mjesto selektora Italije, da bi sa fudbalskim savezom zalivske zemlje potpisao četvorogodišnji ugovor.

Prvi veliki izazov 58-godišnji stručnjak imaće od 12. januara do 10. februara naredne godine, kada se u Kataru održava Kup Azije.

„Imamo četiri meseca, četiri prijateljske utakmice. Imamo dvije utakmice u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i onda imamo 20 dana da se pripremimo za Kup Azije. Znamo da postoji mnogo dobrih ekipa poput Japana, Australije, Južne Koreje. Ali siguran sam da ćemo otići tamo i pokušati pobjediti“, rekao je Mancini, koji je prije dvije godine sa Italijom osvojio titulu prvaka Evrope.

Mancini je na klupi Saudijske Arabije naslijedio Hervea Renarda, koji je na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu vodio tu azijsku selekciju do pobjede nad Argentinom, kasnijim prvacima sveta.

Saudijska Arabija je tada u grupnoj fazi, u prvom kolu, savladala Argentinu sa 2:1, a Renard je od marta ove godine selektor ženske reprezentacije Francuske.