Milan nakon preokreta savladao Cagliari

Nogomet 27. sep 202320:49 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Poslije debakla u gradskom derbiju sa Interom, fudbaleri Milana zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu u Seriji A – sada je u meču šestog kola pao Cagliari u gostima sa 3:1.

Nije sve počelo prema zamislima Stefana Piolija, pošto su domaći poveli u 29. minutu preko Zita Luvumba, koji je iskosa sa desne strane peterca zakucao loptu u gol iznad glave nemoćnog Sportiella.

Ipak, u završnici prvog poluvremena rossoneri stižu do preokreta. Prvo je u 40. minutu sve počelo od akcije Pulišića po lijevoj strani, Amerikanac je centrirao, a lošu reakciju srpskog golmana Borisa Radunovića u gol je pretvorio Noah Okafor.

Do poluvremena je preokret kompletiran, Fikayo Tomori dao je prvi gol za Milan poslije 354 dana, i to poslije kornera – Reijnders je prihvatio loptu, jako je proslijedio u peterac, a Tomori uspijeva da je ubaci u gol u velikoj gužvi.

Imao je Cagliari lijepu šansu u nastavku, prije nego što je Ruben Loftus-Cheek golčinom riješio pitanje pobjednika, na asistenciju Pulišića – raketa u donji desni ugao sa oko 25 metara.

Atalanta je došla do četvrte pobjede u sezoni golom Teun Koopmeinersa u 13. minutu. Osmi gol Holanđanina u Seriji A u 2023. godini, bila je to lijepa timska akcija, a asistent mu je bio zemljak De Roon.

Gosti iz Bergama imali su još dvije dobre šanse u drugom poluvremenu, ali ti promašaji nisu im se osvetili, pa su odnijeli sva tri boda iz Verone.

Empoli je pobijedio Salernitanu sa 1:0, a jedini pogodak postigao je 20-godišnji Tommaso Baldanzi, poslije fine kontre i duplog pasa sa godinu dana starijim Cancellieriem.