Milan siguran, remi Benfice i Rangersa, Marseille ubjedljiv

Nogomet 07. mar 202423:11 0 komentara
REUTERS/Claudia Greco

U terminu od 21 sat odigrani su u četvrtak i preostali mečevi osmine finala Lige Evrope. Ubjedljive pobjede Liverpoola i Rome ispratio je i Marseille, siguran je bio i Milan, Benfica i Rangers su odigrali neriješeno. Freiburg je minimalno savladao West Ham.

Milan – Slavia Prag 4:2 (3:1)

Slavija je od 26. minuta bila sa igračem manje jer je direktan crveni karton diobio Diouf.

Osam minuta je bilo dovoljno Milanu da preko Girouda iskoristi prednost i povede 1:0.

Ali gosti iz Praga za nepuna dva minuta dolaze do izjednačenja. Strelac je bio Doudera.

U samom finišu poluvremena, u 44. minutu, Rejinders pogađa za 2:0, a u prvom minutu nadoknade Loftus-Cheek pogađa za 3:1.

I umjesto da gospodari situacijom, Milan prima i drugi gol sa igračem više. U 65. minutu je Schranz pogodio i smanjio na 3:2.

Ipak, Milan nije dozvolio mnogo neizvjesnosti u finišu. Pulišić je bio čovjek odluke uz gol u 85. minutu meča za konačnih 4:2.

Benfica – Rangers 2:2 (1:2)

Lawrence je već u sedmom minutu donio prednost Rangersu koji je prednost čuvao sve do drugog minuta nadokande igre u prvom dijelu meča kada je Angel di Marija sa bijele tačke pogodio za izjednačenje.

Ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu meča. Igrao se peti minut nadokande kada je Dujon Sterling pogodio za novu prednost škotskog tima.

Benficu je u život vratio Goldson autogolom u 67. minutu.

REUTERS/Pedro Nunes

Olympique de Marseille – Villareal 4:0 (3:0)

Domaćin je već u prvom poluvremenu završio posao.

Poveo je Olympique preko Veretouta u 23. minutu, pet minuta kasnije spetljao se Mosquera i postigao autogol, a sa bijele tačke je u 42. minutu pogodio Aubameyang za 3:0.

Pierre-Emerick Aubameyang je postigao još jedan gol, za 4:0 u 59. minutu, da bi za domaće situacija postala još teža od 62. minuta kada je Alberto Moreno dobio drugi žuti karton.

REUTERS/Benoit Tessier

Freiburg – West Ham 1:0 (0:0)

Freiburg je slavio minimalnu pobedu i to zahvaljujući golu Gregoritscha iz 81. minuta.

Igrao se četvrti minut nadoknade kada je sudija proveravao snimak da provjeri ima li penala za West Ham, ali penala nije bilo, a nije bilo ni promjene rezultata.