Mitrović postigao jubilarni 100. gol u engleskom fudbalu

Nogomet 08. feb 202222:47 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fulham je savladao Milwall sa 2:0 u meču 32. kola Championshipa, a oba gola postigao je Aleksandar Mitrović.

Mitrović je mrežu gostiju iz južnog Londona najprije pogodio u 29. minutu, zatim i u 50. minutu.

Bili su to njegovi 29. i 30. gol na 29 utakmica u Championshipa ove sezone i on je ubjedljivo prvi strijelac lige sa deset golova više od Čileanca Breretona iz Blackburna na drugom mjestu.

I ne samo to. Drugi Mitrovićev pogodak protiv Milwalla bio je jubilarni 100. u engleskom fudbalu otkako je 2015. stigao na Ostrvo iz belgijskog Anderlechta.

Mitrović je prvo igrao za Newcastle u čijem je dresu ukupno postigao 17 golova: 10 u Premier ligi, četiri u Championshipu i tri u Liga kupu.

Za Fulham je za sada postigao 83 gola. Od toga 24 u Premijer ligi, 72 u Championshipu i četiri u Liga kupu. Zanimljivo je da još nikad nije bio strijelac u FA kupu.