Mladi Zmajevi poraženi od Švicarske

Nogomet 23. sep 202218:31 0 komentara
Nogometni savez Bosne i Hercegovine

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na Grbavici u prijateljskoj utakmici protiv odgovarajuće selekcije Švicarske rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga zanimljivog, pa je viđeno tek nekoliko poluprilika na obje strane. Prvu šansu za postizanje gola na utakmici imali su gosti u 12’, kada udarac Mische Eberharda sa 16 metara odlazi nekoliko centimetara pored desne stative.

U 20’ dobru priliku je imao Carmine Chiappetta, ali je njegov udarac odbranio Muhamed Šahinović. U 42’ sa 18 metara šutirao je Ivan Bašić, ali je lopta od igrača Švicarske završila u korneru. Švicarci su došli do prednosti u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Nils Reichmuth udarcem sa 16 metara poslao loptu pod prečku nemoćnog Šahinovića.

Gosti su udvostručili prednost u 59’. Nakon lijepe akcije Antonio Sanchez se našao sam ispred Šahinovića i bez većih problema poslao loptu u mrežu. U 70’ sa 25 metara je šutirao Mischa Eberhard, a Muhamed Šahinović još jednom dobro interveniše.

Minut kasnije, Tarik Ramić je presjekao jednu loptu, ali njegov udarac sa 16 metara brani Edin Omeragić.

U 73’ šut je sa distance oprobao i David Čavić, ali je Omeragić još jednom bio siguran. U 77’ minutu Tresor Samba postiže i treći gol za Švajcarsku udarcem sa 16 metara na asistenciju Andrina Hunzikera.

U 85. minutu šut Franka Sabljića sa ivice šesnaesterca je završio u naručju dobro postavljenog Edina Omeragića.

Naša U-21 reprezentacija će 26. septembra u 18:00 sati u Kranju odigrati prijateljsku utakmicu sa Slovenijom.

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVICARSKA    0:3   (0:1)