Mulalić preporodio ekipu Igmana, Ramić briljirao, majstorija Denkovića u pobjedi nad Zvijezdom

Nogomet 04. nov 202314:53 0 komentara
N1/F.Z.

Fudbaleri Igmana iz Konjica slavili su u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Zvijezde 09 rezultatom 3:1.

Nakon početnog ispitivanja snaga na prvu priliku čekalo se do osme minute. Tada je Bodul povukao jednu loptu, šutirao sa 25 metara, ali je udarac otišao pored stative.

Imali su Konjičani inicijativu u većem dijelu prvog poluvremena. Četiri minute kasnije Mešić je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 20. minuti Ramić je pokušao glavom nakon centaršuta Darka Bodula, međutim Damjanović je odbranio njegov udarac.

Sjajnu partiju i inicijativu Igmana Darko Bodul je krunisao u 26. minuti. Šutirao je sa nekih 15 metara nakon odbijene lopte i tako matirao protivničkog golmana.

Ipak, nije se Zvijezda predala. Nakon pola sata igre vidjeli smo prvi pokušaj gostujućih fudbalera i odmah se i zatresla mreža golmana Igmana. Izveli su gosti iz Ugljevika lijepu kontru, a strijelac nakon asistencije Godsvila bio je Karaklajić.

Igman je do nove prednosti stigao u samom finišu prvog dijela. Anel Hebibović je uposlio Mirsada Ramića, a ovaj rutinski matirao protivnikog čuvara mreže.

Dosta mirnije drugo poluvrijeme

Tim Edisa Mulalića pokšao je mirnije ući u drugo poluvrijeme, a u tome su i uspjeli. Na prvo uzbuđenje čekali smo do 63. minute. Tada je Sipović šutirao nakon ubačaja Bodula. ali je lopta otišla preko gola.

S druge strane pokušavala je Zvijezda iz kontra napada, no bez većeg uspjeha.

Prvi pokušaj za Zvijezdu u drugom dijelu imao je Vukoja u 76. minuti. Šutirao je sa nekih 20 metara, ali nije bilo problema za Ćemana.

Dvije minute kasnije navijači su imali priliku vidjeti pravu majstoriju Stefana Denkovića. Primio je loptu na svojoj polovini, nanizao nekoliko protivničkih igrača i matirao golmana protivničke ekipe.

Nakon ove pobjede Igman je 9. na tabeli Premijer lige sa 15 osvojenih bodova, dok je Zvijezda posljednjeplasirana sa svega 5 bodova.

Sastavi:

FK Igman: Ćeman, Bešagić, Hebibović, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Buturović, Ramić.

FK Zvijezda 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Raca, Veličković, Godswill, Karaklajić, Đorđević, Ponjević, Šapić, Vukoja.