Naši VaN1: Solidne partije reprezentativaca, ali brine golgeterska forma

Nogomet 03. apr 202313:07 0 komentara
N1

Nakon odrađenih reprezentativnih obaveza, Naši vaN1 su se vratili svojim klubovima, a većina njih nastavila je gdje su prethodno stali.

Ono što je dobro je što je većina igrača koje pratimo igrala u nekoj mjeri za svoje klubove. Ono što brine, međutim, je golgeterska forma, budući da naši napadači nisu bili raspoloženi.

GOLMANI

Ibrahim Šehić: (Umraniyespor 2:2 Konyaspor)

Šehić je za Konyu na gostovanju kod Umraniyespora pružio solidnu partiju, ali sa saigračima nije mogao više od remija protiv pretposljednjeg tima na tabeli. Ne možemo reći da mu je bilo koji od dva primljena pogotka išao na dušu, već nije imao raspoložene saigrače u zadnjoj liniji.

Nikola Vasilj: (St. Pauli 1:0 Regensburg)

Za svakog golmana dan je dobar kada ne primi pogodak, a minimalac St. Paulija protiv Regensburga, uz četiri odbrane Nikole Vasilja i solidnu ocjenu 7.8 prema SofaScoreu zadovoljavajući je za našeg reprezentativnog golmana. St. Pauli je sada četvrti na tabeli Zweite sa 44 boda, šest manje od trećeg HSV-a.

Kenan Pirić: (AEK Larnaca – APOEL)

Pirić od reprezentativne pauze tek treba nastupiti za svoj klub. Šansu će imati danas, kada njegov AEK igra protiv APOEL-a.

ODBRANA

Hrvoje Miličević: (AEK Larnaca – APOEL)

Baš kao i Pirića, Miličevića danas očekuje utakmica u prvenstvu.

Amar Dedić: (Klagenfurt 0:3 Salzburg)

Dedić je nakon sjajne partije protiv Islanda, i dosta blijede protiv Slovačke, sa svojim Salzburgom ponovo okusio slast pobjede, a ovaj put stradao je Klagenfurt sa okruglih 0:3. Do novog gola su ga dijelili centimetri, budući da je pogodio okvir gola, ali pobjedi i još jednoj dobroj partiji se ne gleda u zube.

Jusuf Gazibegović: (Sturm 3:1 Rapid)

Kao i Dedić, doživio uspješan povratak na teren sa svojim klubom, ali nešto slabije ocijenjen od SofaScorea (6.7) od Dedića, prvenstveno zbog broja preciznih dodavanja i izgubljenih duela, kojih je bilo devet, od kojih je Gazibegović osvojio dva.

Sead Kolašinac: (Marseille 1:1 Montpellier)

I pored jako dobre partije koju je pružio za svoj Marseille, njegov tim nije mogao dalje od remija. Od prve do posljednje minute siguran, te i dalje nezamjenjiv u startnoj postavi ekipe koju sa klupe vodi Igor Tudor, Kolašinac na najbolji mogući način ulazi u pregovore za produženje ugovora, a što je još važnije, povreda zbog koje nije mogao igrati za Zmajeve je iza njega.

Adnan Kovačević: (Ferencvaroš 2:2 MOL Fehervar)

Kovačević je za Ferencvaroš odigrao 90 minuta, a tzv. bh. kolonija odigrala je 2:2 protiv tima koji se bori za opstanak u mađarskom prvenstvu. Ipak, sa solidnom zalihom i prednošću na tabeli, remi protiv Fehervarane bi trebao da brine Kovačevića i ostale bh. fudbalere.

Siniša Saničanin: (Vojvodina 2:1 Partizan)

Tamo gdje je stao prije reprezentativne pauze, Saničanin je nastavio u svom klubu. U porazu PArtizana od Vojvodine, Saničanin je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Dennis Hadžikadunić: (Mallorca 0:0 Osasuna)

Iako se Hadžikadunićev transfer u Mallorcu činio kao sjajna prilika za iskorak u karijeri bh. defanzivca, naš reprezentativac i dalje očekuje svoj debi za španski tim. Cijeli meč protiv Osasune odgledao je sa klupe za rezervne igrače.

Anel Ahmedhodžić: (Norwich 0:1 Sheffield United)

Ahmedhodžić je još jednom dokazao zašto je najbolji bh defanzivac u ovom trenutku. Novih 90 minuta, novi clean sheet i nova sjajna partija. Stoprocentan u osvojenim zračnim duelima i pet osvojenih duela na zemlji značilo je novu pobjedu za “Oštrice”.

VEZNI RED

Amir Hadžiahmetović: (Fenerbahče 2:4 Bešiktaš)

Bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović odigrao je prvih 45 minuta u gostujućoj pobjedi protiv Fenera. Nakon ne baš najboljih 45 minuta, zamijenio ga je Redmond koji je do kraja meča podijelio tri asistencije i postigao pogodak za veliko slavlje Crno-bijelih.

Benjamin Tahirović: (Roma 3:0 Sampdoria)

Mladi novopečeni bh. reprezentativac pobjedu Rome odgledao je sa klupe za rezervne igrače. Bio je ovo 12. meč u kojem Tahirović nije vidio sekunde takmičarskog meča, ako izuzmemo reprezentativne obaveze, što je zabrinjavajuće, a ovih dana iz Rima sve se glasnije priča o njegovom odlasku na posudbu, najvjerovatnije u Sassuolo.

Rade Krunić: (Napoli 0:4 Milan)

Krunić je za Milan odigrao izuzetno kvalitetan meč. Možda za nije bio suviše upadljiv na terenu, ali je sa lakoćom rješavao sve zadatke, naročito defanzive, koje mu je dodijelio Stefano Pioli. Taktički besprijekoran, Krunić je s pravom zaslužio visoku ocjenu u pobjedi aktuelnog šampiona Milana nad trenutnim liderom na tabeli Napolijem.

Amer Gojak: (Ferencvaroš 2:2 MOL Fehervar)

Gojak je meč protiv MOL-a počeo u prvih 11, ali je zamijenjen nakon 54 minute provedene na terenu.

Gojko Cimirot: (Oostende 1:3 Standard)

Cimirot je i dalje jedan od najstandardnijih igrača Standarda. 90 minuta u gostujućoj pobjedi protiv Oostendea dodatno su učvrstili njegov status lidera belgijskog kluba koji trenutno zauzima šesto mjesto Jupiler Pro lige.

Sanjin Prcić: (Monaco 4:3 Strasbourg)

Prcić je za Strasbourg odigrao tek devet minuta u porazu Strasbourga od Monaca, premalo da bi se moglo imati veći utjecaj na sam meč. Ipak, naš reprezentativac uspio je preciznim dodavanjem učestvovati u šansi za pogodak svog tima, čime je nagrađen ocjenom 7.3 prema mišljenju SofaScorea.

NAPADAČI

Edin Džeko: (Inter 0:1 Fiorentina)

Džeko je u sada već velikoj golgeterskoj krizi. Ruku na srce, u porazu protiv Fiorentine zaigrao je tek od 78. minute, ali podatak da mu je ovo 14. meč bez pogotka zabrinjava kako navijače Intera, tako i fanove Zmajeva. Sigurno je da Džeko nije u top formi i zbog povrede koju je doživio tokom reprezentativne pauze,

Kenan Kodro: (Ferencvaroš 2:2 MOL Fehervar)

Kodro ove sezone igra dobro ove sezone, ali u utakmici protiv lidera Ferenca nije mogao da se upiše u listu strijelaca. Ipak, deset pogodaka ove sezone u ligi nije loš saldo.

Ermedin Demirović: (Wolfsburg 2:2 Augsburg)

Napadač Augsburga nije bio u protokolu za meč protiv Wolfsburga zbog odsluženja kazne zbog crvenog kartona kojeg je zaradio protiv Schalkea.

Nemanja Bilbija: (Zrinjski 3:1 Široki)

Najbolji strijelac u historiji Premijer Lige BiH povećao je svoj saldo golova sa još dva pogotka u utakmici protiv Širokog. Standardno jedan od najboljih igrača Zrinjskog, koji grabi ka novoj tituli prvaka Bosne i Hercegovine.

Jasmin Mešanović: (Kisvarda 2:2 Puskas Academy)

Mešanović je u remiju sa Puskas akademijom upisao novih 90 minuta, ali sa svojom Kisvardom nije mogao do pobjede.

Smail Prevljak: (Eupen 0:1 Anderlecht)

Prevljak je u porazu Eupena od Anderlechta upisao 17 minuta, ali bez značajnijeg učinka.