Nestvaran preokret: Gubili 1:3 u 83. minutu, slavili 4:3 (VIDEO)

Nogomet 02. nov 202316:42 0 komentara
REUTERS/Amanda Perobelli

Nevjerovatan preokret režirali su fudbaleri Palmeirasa u brazilskom derbiju.

U utakmici protiv vodećeg Botafoga tim iz Sao Paula je u 83. minutu gubio 1:3, i rival je imao penal kojim je mogao da ode na tri gola prednosti. A onda je Palmeiras preokrenuo susret sa tri uzastopna gola, slavio 4:3 i uzeo tri boda, koja su ga približila na samo tri boda do Botafoga.

Eduardo, Che Che i Junior Santos od 21. do 36. minute nanizali su tri gola za Botafogo i na odmor otišli sa velikim vodstvom.

Endrick je početkom drugog poluvremena iskoristio solo prodor u 49. minuti i smanjio prednost Botafoga, a onda je uslijedila luda završnica. Prvo je Botafogu u 76. isključen Adrijelson, a onda je Soares u 83. imao penal za 4:1, koji je odbranio Weverton. Poslije toga se sve preokrenulo.

Endrick je u 84. minutu svojim drugim golom smanjio zaostatak, a Jose Lopez je u 89. izjednačio rezultat. U dugoj sudijskoj nadoknadi, u 99. minuti susreta, Murillo je pogodio za trijumf Palmeirasa.