Nevjerovatni Bayer upisao i 48. meč u nizu bez poraza (VIDEO)

Nogomet 05. maj 202419:49 0 komentara

Fudbaleri Bayera iz Leverkusena odavno su obezbijedili prvu titulu šampiona Njemačke, a na dva koraka su da prvenstvo završe bez poraza.

Ekipa trenera Xabija Alonsa je u 32. kolu Bundeslige u gostima ubjedljivo savladala Eintracht rezultatom 5:1 i tako upisala 48. uzastopnu utakmicu u svim takmičenjima bez poraza.

Bayer je, podsjetimo, blizu plasmana u finale Lige Evrope, a uskoro ga očekuje i odlučujući duel Kupa Njemačke protiv Kaiserslauterna.

Alonsova ekipa je posljednji poraz u takmičarskoj utakmici zabilježila 27. maja prošle godine u posljednjem kolu Bundeslige od Bochuma 3:0.

Bayer je poveo u 12. minutu snažnim udarcem lijevom nogom sa 20-tak merata kapitena Granita Xhake.

Dvadeset minuta kasnije Frankfur je izjednačio golom Uga Ekitikea, koji je nedavno potpisao stalni ugovor sa klubom iz Frankfurta nakon što je zimus stigao na pozajmicu iz PSG-a. Francuz je vješto izbjegao ofsajd zamku i glavom matirao Lucasa Hradeckog za treći uzastopni gol u šampionatu.

Aspirindžije su, ipak, na odmor otišle sa golom prednosti zahvaljujući Patricku Schicku, koji je u 44. minutu sjajno reagovao i glavom savladao Kevina Trappa.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima iako je Eintracht pokušavao da se vrati u meč. Palacios je u 58. minutu realizovao jedanaesterac, a sve dileme oko pobednika otklinio je Jeremi Frimpong.

Holanđanin je u 77. minutu u kontri postigao deveti pogodak u sezoni, a upisao je i sedam asistencija.

Goleadu u Frankfurtu okončao je Victor Bonifrace, koji je sa bijele tačke upisao 12. gol u prvenstvu.

Bayer u sljedećem kolu gostuje Bochumu, a prije toga će 9. maja na svojoj „Bay areni“ pokušati da ovjeri plasman u finale Lige Evrope nakon trijumfa od 2:0 u prvom duelu protiv Rome.

Eintracht u pretposljednjem kolu ide u Monchengladbachu.