Neymar pocrvenio, Mbappe donio pobjedu u 96. minuti

Nogomet 29. dec 202200:28 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Na vrlo težak način, jedanaestercem u 96. minuti, nogometaši PSG-a su pred svojim navijačima svladali Strasbourg 2-1, u utakmici 16. kola francuske Ligue 1.

U prvih sat vremena igre u središtu pažnje je bio Brazilac Marquinhos koji je u 14. minuti zabio gol za 1-0 PSG-a, ali je u 51. minuti pogodio vlastitu mrežu za 1-1, čime se pretposljednja ekipa na tabeli vratila u igru za veliko iznenađenje.

PSG je upao u dodatne probleme kada je Neymar na brzinu, u 61. i 62. minuti, dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje. Uprkos igraču manje PSG je bio bolji, ali je jalovo napadao. No, do pobjede je ipak stigao u sudijskoj nadoknadi.

Mbappe je iznudio jedanaesterac, a kasnije ga je, u 96. minuti, sam izveo za pobjedu 2-1 svoje momčadi.

PSG je ostao lider, te uz utakmicu više ima čak osam bodova prednosti u odnosu na Lens.

U četvrtak se u ovom 16. kolu još sastaju Lorient – Montpellier, Reims – Rennes, Nica – Lens i Marseille – Toulouse.

Ligue 1, 16. kolo:

PSG – Strasborug 2-1 (Marquinhos 14, Mbappe 90+6-11m / Marquinhos 51-11m)

Brest – Lyon 2-4 (Pereira Lage 29, Mounie 72 / Caqueret 21, Cherki 32, Lacazette 35-11m, Tete 49)

Auxerre – Monaco 2-3 (Niang 30-11m, Fofana 68-ag / Ben Yedder 45+3-11m, Ben Seghir 58, 85)

Clermont – Lille 0-2 (Gomes 68-11m, Bayo 90+4)

Ajaccio – Angers 1-0 (Belaili 40-11m)

Troyes – Nantes 0-0