Nezaustavljivi Valencia donio bod Ekvadoru protiv Nizozemske

Nogomet 25. nov 202218:56 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Nizozemske i Ekvadora remizirali su u drugom susretu drugog kola grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru, a rezultat je glasio 1:1.

Nizozemska je krenula dosta ofanzivno na samom startu, a do prednosti su stigli već u šestoj minuti susreta.

Klaassen je ostavio loptu za Gakpa, a ovaj silovitim udarcem matirao golmana Ekvadora.

Nakon toga Ekvador je preuzeo inicijativu, a na prvu priliku čekali smo do 33. minute. Tada je Valencija šuirao sa distance, ali je Noppert sjajno intervenisao.

U četvrtoj minuti nadoknade Estupinan je postigao gol, ali su ga sudije poništile zbog navodne ofsajd pozicije.

Nastavili su Ekvadorci sa napadima u drugom dijelu, a nagrada je stigla u 49. minuti. Estupinan je ovoga puta šutirao, Noppert odbio direktno na nogu Valencije koji postiže treći gol na ovogodišnjem Mundijalu.

REUTERS/Pedro Nunes
REUTERS/Hannah Mckay
REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Siphiwe Sibeko

Imao je napadač Fenera novu priliku u 58. minuti, ali je van Dijk sjajno blokirao.

Nakon toga Plata je pogodio prečku, a Nizozemci imali mnogo sreće u tim trenucima.

Ipak, nakon toga tempo je pao pa se igralo između dva šesnaesterca, a meč završen bez pobjednika.

Veliki peh za Ekvadorce predstavlja i povreda Ennera Valencije koji je teren napustio na nosilima u 90. minuti susreta.

Nakon ovog susreta Nizozemska i Ekvador imaju po 4 boda, Senegal je drugi sa 3, dok je Katar posljednji bez bodova, pa se tako domaćin oprostio od nokaut faze.