Nogomet se vratio na bh. terene: “Nula” Sloge i Veleža na startu nastavka prvenstva

Nogomet 16. feb 202419:50 0 komentara
FK Sloga Doboj

Nakon dvomjesečne pauze nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Snage su u Modriči odmjerile ekipe Sloge iz Doboja i Veleža. Na kraju je meč završen rezultatom 0:0.

Nakon uvodnih ispitivanja snaga prvo uzbuđenje viđeno je u petoj minuti. Tražili su Rođeni pena nakon što je Guliashvili pao u kaznenom prostoru, ali je glavni arbitar susreta odmahnuo rukama.

Igralo se nakon tiga između dva kaznena prostora, Velež je sporadično pokušavao da zaprijeti, ali smo na prvi udarac čekali do 31. minute. Mladi Vito Čaić je šutirao, ali je njegov udarac odbranio golman Trako.

Gotovo u istom ritmu nastavilo se i u drugom dijelu. Vehabović je u 71. minuti prijetio iz slobodnog udarca, ali je Trako i ovo odbranio.

Nije se rezultat mijenjao do kraja, pa smo neslavno ušli u nastavak šampionata bez pogodaka.

Velež je treći na tabeli nakon ovog boda sa 34 osvojena boda, Sloga je 5. sa 28 bodova.