Nova blamaža Krunićevog Milana

Nogomet 29. jan 202314:45 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Sassuolo je deklasirao Milan na San Siru sa 5:2 u okviru 20. kola Serije A.

Utakmica nije dobro počela za Rossonere jer su već do 20. minute uspjeli primiti dva pogotka. Prvo je za goste pogodio Defrel, a nakon njega Frattesi. Polovinom prvog dijela Olivier Giroud je smanjio prednost Sassoula, ali je veoma brzo na 3:1 povećao Berardi, koji je uz gol zabilježio dvije asistencije.

Već na početku drugog poluvremena Sassuolo je zabio i četvrti gol, a strijelac je bio Lauriente iz penala. Rebić je nekoliko minuta kasnije postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda što je povećalo pritužbe domaćih na suđenje.

U 79. minuti je sve bilo gotovo. Berardi je opet asistirao, a loptu u mrežu je proslijedio Matheus Henrique. Do kraja utakmice, domaći su postigli počasni gol preko Divocka Origija. Za Rossonere je 70. minuta odigrao Rade Krunić što je njegova prva utakmica nakon teške povrede.

Milan je trenutno na četvrtom mjestu, a Sassuolo je ostao u donjoj polovini tabele, odnosno na 16. poziciji.