Nova sezona, stare boljke: United poražen protiv Brightona

Nogomet 24. aug 202415:27 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbaleri Brightona i Manchester United odmjerili su snage u uvodnom susretu 2. kola engleske Premier lige, a na kraju je slavio domaćin sa 2:1.

Ekipa Brightona bolje je ušla u ovaj susret. Propustili su nekoliko izglednih prilika, a do prednosti su stigli u 32. minuti susreta. Iskoristio je Mitoma ne baš najbolje postavljanje Mazraouiija, odigrao u sredinu, a Danny Welbeck postigao 100. gol u karijeri.

Nakon toga United je preuzeo inicijativu i propustio veliki broj prilika.

Do poravnanja stigli su u 60. minuti susreta. Mazraoui se iskupio asistencijom, a Diallo pogodio mrežu protivnika.

Deset minuga kasnije United stiže do preokreta. Nakon lijepe akcije Garnacho šutirao na praznu mrežu, ali je lopta na putu pogodila Zirkzeea koji je bio u ofsajdu pa je gol poništen.

Mogao je u posljednjim trenucima Enciso donijeti tri boda Brightonu, ali je njegov udarac otišao iznad prečke.

Ono što nije učinio Paragvajac, jeste Brazilac Joaoa Pedro u 96. minuti susreta. Nakon kornera Adingra prebacio za Joao Pedra, a ovaj matirao Onanu.

Ovo je bio drugi trijumf za Brighton u ovoj sezonu, dok je United nakon trijumfa nad Fulhamom upisao prvi poraz.