Novi kiks Milionera: Hoffenheim slavio nakon preokreta (VIDEO)

Nogomet 25. feb 202419:48 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Iznenađenje se dogodilo ove nedjelje u 23. kolu njemačke Bundeslige, nogometaši Hoffenheima su u Dortmundu pobijedili Borussiju 3-2.

Da se sprema iznenađenje u Dortmundu pokazala je već druga minuta utakmice kada je Bebou doveo goste u vodstvo. Borussia je imala spreman odgovor te je unutar samo pet minuta kreirala preokret. Malen je u 21. izjednačio, dok je Schlotterbeck u 25. minuti pogodio za 2-1 domaćina.

Kako su brzo primili dva pogotka tako su igrači Hoffenheima, u nastavku ogleda, jednako brzo zabili dva i pobijedili. Gostujući junak bio je Maximilian Beier, strijelac oba pogotka, u 61. i 64. minuti.

Dortmund je ostao četvrti, dok se Hoffenheim podignuo do sedmog mjesta ljestvice.

U prvom nedjeljnom susretu 23. kola nije bilo pobjednika, 2-2 su u Frankfurtu odigrali Eintracht i Wolfsburg, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Niko Kovač. Dva puta je Wolfsburg vodio, ali nije uspio pobijediti. Bila je ovo osma ligaška utakmica u nizu Wolfsburga bez pobjede. U tom je razdoblju Kovačeva momčad ostvarila šest remija i dva poraza.

Lacroix je u drugoj minuti doveo Wolfsburg u vodstvo, ali je već u 14. Max pogodio za 1-1. Gosti su ponovno poveli u 36. minuti kada je Behrans pogodio domaću mrežu te je Wolfsburg vodio sve do 92. minute. Tada je Marmoush postao domaći junak i postavio konačnih 2-2.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za Wolfsburg je igrao do 73. minute, dok je cijelu utakmicu na domaćoj klupi za pričuve proveo Hrvoje Smolčić. Eintracht je ostao šesti, dok je Wolfsburg minimalno napredovao te je trenutačno na 12. mjestu ljestvice.

Bundesliga, 23. kolo:

Borussia (D) – Hoffenheim 2-3 (Malen 21, Schlotterbeck 25 / Bebou 2, Beier 61, 64)

Eintracht – Wolfsburg 2-2 (Max 14, Marmoush 90+2 / Lacroix 2, Behrens 36)

Augsburg – Freiburg (19.30 sati)

Subota:

Union Berlin – Heidenheim 2-2 (Gosens 43, Schaefer 45+2 / Dovedan 3, Beste 71)

Borussia (M) – Bochum 5-2 (Ngoumou 28, Weigl 35-11m, Reitz 72, Siebatcheu 78, Honorat 90+6 / Hofmann 75, Schlotterbeck 87)

Werder – Darmstadt 1-1 (Zimmermann 8-ag / Justvan 33)

Stuttgart – Koeln 1-1 (Millot 53 / Martel 62)

Bayern – Leipzig 2-1 (Kane 56, 90+1 / Šeško 70)