Oblak spašavao Atletico protiv fenjeraša

Nogomet 10. dec 202317:24 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Nogometaši madridskog Atletica svladali su posljednju momčad lige za 22 minute igre u 16. kolu La Lige, a potom su se zajedno s trenerom Diegom Simeoneom i navijačima u "Metropolitanu" borili za bodove.

Na kraju je popularni Cholo u 75. minuti morao napraviti trostruku izmjenu odbrane kako bi spasio što se spasiti može, no ipak je bilo potrebno umijeće Jana Oblaka da zaustavi nalet Almerijinih napadača.

U 73. i 79. minuti Slovenac je krajnjim snagama uspio zaustaviti udarce Sergia Arribasa i Lea Baptistaoa, nakon čega gostima više nije ostalo snage za potpuni preokret: Atletico Madrid – Almeria 2:1 (2:0) , dan nakon što je vodeći Real Madrid ostavio dva boda u Sevilli.

Atléticu su prijeko trebala tri boda nakon poraza od Barcelone u prošlom kolu, no danas se po tko zna koji put potvrdilo da ni 2:0 protiv “fenjeraša” na domaćem terenu nije i ne smije biti razlog za opuštanje.

Zapravo, izgledalo je to kao katastrofa za Almeriju jer je domaćin u prvih pola sata promašio nekoliko prilika, poništen je pogodak Antoinea Griezmanna, ali ne i osmi prvenstveni Alvaro Morata u 17. te četvrti Angelo Correa u 22. minuti.

No, tada su crveno-bijeli iz nekog razloga stali, a gosti su predvođeni Baptistom počeli prijetiti i mučiti Oblaka. Unatoč tome što je Slovenac dotučen u 62. minuti, titulu igrača utakmice apsolutno zaslužuje.