Očajni Ajax nastavlja da tone, Utrecht slavio nakon preokreta

Nogomet 22. okt 202316:24 0 komentara
FC Utrecht/Facebook

Nizozemski velikan Ajax poražen je na gostovanju kod Utrechta 4:3 u 9. kolu nizozemskom prvenstvu.

Utrecht je poveo 2:0 golovima Ryana Flaminga i Mikea van der Hoorna u 44. i 48. minuti, a Borna Sosa je 53. i 55. minuti asistirao Kristianu Hlynssonu za izjednačenje. Steven Bergwijn je u 65. minuti iz penala pogodio za preokret Ajaxa, a za 3:3 zabio je Jens Toornstra u 71. minuti.

Greška Josipa Šutala koštala je Ajax svih bodova. Nakon što je utakmica prekinuta zbog ubacivanja plastičnih čaša u teren, hrvatski stoper krivo je dodao i Oscar Fraulo zabio je za pobjedu Utrechta 4:3.

Nakon toga utakmica je ponovno prekinuta zbog ubačene čaše, ali se nastavila, a rezultat je na kraju ostao isti.

Ajax je sad predzadnji na tabeli s pet bodova, dok je Utrecht mjesto iznad s bodom više.