Otkrivena pozadina skandala na finalu Eura: Bellingham vikao na Southgatea, ovo se nije vidjelo u prijenosu

Nogomet 21. jul 202411:53 0 komentara

Mark Ogden, reporter "ESPN-a", otkrio je šta se dešavalo između fudbalera reprezentacije Engleske, Juda Bellinghama, i selektora Garetha Southgatea, tokom finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Engleska je poražena u finalu od Španije sa 2:1 i na drugom Euru uzastopno je stala na posljednjoj prepreci.

Bellingham je bio bijesan posle prvog gola Španaca koji se desio u 47. minutu, kada se u strijelce upisao Nico Williams, što je potvrdio reporter “ESPN-a“.

Do sukoba je došlo oko 60. minuta, prije nego što je zamijenjen Harry Kane.

Otkriveno je šta je zvijezda Real Madrida govorila Southgateu.

“Bellingham je bio frustriran. Ne znam da li je kamera to uhvatila, ali prije nego što je Kane zamijenjen, Bellingham je izgubio živce i počeo da viče na Southgatea: ‘Promijeni nešto, uradi nešto’. A onda je Kane zamijenjen“, rekao je Ogden.

U 61. minutu, Southgate je zamijenio Kanea i u igru uveo Olija Watkinsa, što je mnoge iznenadilo.

Ovo nije jedini sukob u taboru Engleske. U svlačionici je atmosfera bila dosta napeta a Bllingham je označen kao problem.

Engleska je uspela da izjednači preko Colea Palmera u 73. minutu. Pobjedonosni gol za Španiju postigao je Mikel Oyarzabal u 86. minutu.

Španija je došla do četvrte titule šampiona Evrope i time nadmašila Njemačku i postala najuspješnija nacija po ovom parametru.

Southgate je najavio da će podnijeti ostavku ukoliko Engleska ne postane šampion, i održao je riječ.