Partizan doživio debakl protiv ukrajinskog velikana, Mujakić odigrao čitav meč

Nogomet 23. jul 202422:05 0 komentara

Fudbaleri Dinamo Kijeva savladali su u prvom susretu drugog pretkola UEFA-ine Lige prvaka beogradski partizan sa 6:2 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu takmičenja.

Počeo je meč za viceprvaka Srbije kao iz snova jer su poveli već u 22. minuti. Fauliran je Kalulu u kaznenom prostoru, a arbitar Christian Dingert pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je brazilac Saldanha.

Ipak, posljednjih pet minuta prvog dijela bilo je kobno po Partizan.

Najprije je Shaparenko u 40. minuti poravnao rezultat, da bi Brazhko tri minute kasnije nakon jedne nešto lošije izbačene lopte Mujakića natrčao na istu i smjestio je iza leđa golmana.

Karavaev je u prvoj minuti nadoknade prvog dijela postigao i treći gol za tim iz Kijeva.

Kabaev u 55. povećava na 4:1, ali Saldanha 11 minuta kasnije smanjuje prednost protivnika.

Međutim, nije se tu Dinamo zaustavio. U 83. minuti mrežu protivnika pogodio je Popov, da bi konačan rezultat postavio Pikhlyonok u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Bh. reprezentativac Nihad Mujakić odigrao je čitav meč za tim Partizana.

Revanš meč ovih rivala igra se naredne srijede.