Petarda West Hama, Milan lako, Benfici pripao rat u Škotskoj

Nogomet 14. mar 202420:43 0 komentara
REUTERS/David W Cerny

Odigrane su prve četiri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope. Plasman u četvrtfinale obezbijedili su Milan, Marseille West Ham i Benfica.

Ekipa Milana ne da je sačuvala prednost od dva gola sa San Sira (4:2) već je zabilježila još jedan ubedljiv trijumf protiv ekipe Slavije. Ovog puta u Pragu – 3:1 (3:0).

Posao su završili već u prvom poluvremenu. Vjerovatni ključni trenutak odigrao se u 20. minutu kada je domaći tim ostao sa 10 igrača. Nakon poziva iz VAR sobe i nekoliko minuta analize direktan crveni karton dobio je kapiten Tomaš Holeš zbog neopreznog starta na kapitenu Rossonera Davideu Calabriji.

Od tog trenutka redale su se prilike pred golom Slavije, dvije je propustio Rafael Leao, prije nego što su u razmaku od dva minuta, prvo Christian Pulišić, zatim i Ruben Loftus-Cheek, zatrtesli mrežu golmana Staneka.

Najlepši momenat viđen je u nadoknadi prvog poluvremena, Rafael Leao je sa oko 18 metara pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa – 0:3!

U drugom poluvremenu gosti su smanjili gas i odrađivali posao, a domaći fudbaleri uspeli sa igračem manje da postignu počasan pogodak preko 20-godišnjeg Mateja Juraseka.

Loša vijest za Milan je povreda prvog golmana Mikea Maignana, koga je već u 21. minutu zamenio Marco Sportiello.

Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

West Ham  je u Londonu jurio gol minusa iz Njemačke protiv Freiburga i nadoknadio ga već u devetom minutu: nakon kornera sa lijeve strane Tomaš Souček je sa prve stative glavom proslijedio loptu na drugu gdje je usamljeni Lucas Paqueta samo proslijedio u mrežu – 1:0. Bio je to četvrti pogodak Brazilca ove sezone u Ligi Evrope.

Prednost je duplirao Jarrod Bowen sjajnim pogotkom u 32. minutu, da bi na startu drugog poluvremena levi bek Creswell preciznim udarcem pogodio malu mrežicu za nedostižnih 3:0.

U finišu meča raspucao se Mohamed Kudus, postigao je dva gola, prvi nakon sjajnog solo prodora, drugi nakon asistencije Bowena za konačnih – 5:0!

Velika borba vodila se na kišovitom Ibroxu u Glasgowu gdje su fudbaleri Benfice uspjeli da pobjede Rangers sa 1.0 i plasiraju se u četvrtfinale nakon remija u Lisabonu (2:2).

Odluka je pala u 66. mimutu kada je Rafa Silva zatresao mrežu škotskog tima nakon dodavanja Angela Di Marije. U prvom trenutku pomoćni arbitar podigao zastavicu signalizirajući ofsajd poziciju, međutim nakon VAR provere utvrđeno je da je gol ipak bio regularan – 0:1.

Villarel je jurio čak četiri gola minusa iz Marseillea, nije uspio, ali je malo nedostajalo. Poveo je u 86. minutu sa 3:0, da bi gosti iz Francuske u nadoknadi vremena smanjili na 3:1.

Od 21 sat igraju: Atalanta – Sporting Lisabon (1:1), Bayer Leverkusen – Qarabag (2:2), Brighton – AS Roma (0:4), Liverpool – Sparta Prag (5:1).

Žrijeb za četvrtfinale i polufinale na programu je u petak 15. marta.