PL BiH: Leotar ubjedljiv protiv Sloge, Široki ponovo preuzeo lidersku poziciju

Nogomet 08. okt 202217:07 0 komentara
FK Leotar Trebinje

Fudbaleri Leotara i Širokog Brijega upisali su ubjedljive pobjede na utakmicama 13. kola Premijer lige BiH.

Leotar je poslije samo tri minute stigao do prednosti, a strijelac je bio Haris Handžić. Isti igrač, pola sata kasnije, udvostručio je prednost tima Marka Maksimovića, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

David Čavić povisio je na 3:0 početkom u 65. minuti i tada je bilo jasno da tri boda ostaju na Policama.

Šest minut kasnije Sloga iz penala smanjuje na 3:1.

Konačnih 4:1 djelo je Đoke Milovića u 76. minuti utakmice.

Leotar je prekinuo niz od pet utakmice bez pobjede, ali su ostali posljednji sa 11 bodova, Sloga je vezala treći poraz i sada su Dobojlije osme sa 14 bodova.

U drugoj utakmici Široki Brijeg prošetao se Banovićima i sa tri gola ispratio je Slobodu u Tuzlu. Ilan Pejić doveo je Širokobriježane u vodstvo u 35. minuti, a samo pet minuta kasnije Daniel Lukić povećao je na 0:2.

Ilija Bagarić postavio je končanih 0:3 početkom drugog poluvremena.

Ekipa Ivice Barbarića ponovo je preuzela lidersku poziciju sa 25 bodova, Sloboda je deveta na tabeli sa 12 osvojenih bodova.