PlBiH: Igman savladao Tuzla City i vratio “građane” u zonu ispadanja

Nogomet 10. dec 202315:12 0 komentara
N1/F.Z.

Fudbaleri Igmana iz Konjica savladali su u utakmici 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine tim Tuzla Cityja rezultatom 2:0 i pobjedom izašli iz opasne zone na tabeli.

Na teškom terenu stadiona u Konjicu Igman je poveo u 19. minuti kada je Čubrilo centrirao skoro kod korner zastavice, lopta je dobila čudnu putanju i zavrila u mreži iza golmana Lolića.

Tuzla je imala svoje šanse u prvom poluvremenu, čak su pogodili i stativu, ali nisu uspjeli izjednačiti. Tuzla je kažnjena za sve promašaje. Nakon kontranapada kojeg je u 27. minuti započeo Hebibović, lopta je došla do Stefana Denkovića koji lijepom solo akcijom matira Lolića za dvostruko vodstvo.

Meč je bio zanimljiv i dinamičan cijelih 90 minuta, ali se u konačnici rezultat nije mijenjao.

Igman je ovom pobjedom zauzeo 9. mjesto na tabeli Premijer lige i prekinuo je niz od tri poraza, dok je mini serija od dvije pobjede za Tuzla City okončana porazom u kojem su Tuzlaci ipak imali svoje šanse za postizanje golova.