Pobjeda vrijedna titule? Bellingham i Vinicius srušili Gironu

Nogomet 10. feb 202420:28 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Real Madrid je u duelu derbiju kola u La Ligi savladao Gironu na svom Bernabeuu sa ubjedljivih 4:0.

Real, koji je u prošlom kolu remizirao u gradskom derbiju sa Atletikcm, stigao je do važne pobjede u duelu sa direktnim rivalom za titulu i sada ima pet bodova prednosti u odnosu na Gironu koja je pretrpjela tek drugi poraz u sezoni.

Počelo je pogotkom Viniciusa već u šestom minutu. Za Brazilca, to je treći gol na posljednje četiri utakmice na kojima je bio starter.

Onda je na scenu stupio najbolj igrač Reala ove sezone, Jude Bellingham. Prvo je u 35. minutu pogodio na asistenciju Vinicijusa, a drugi put je zatresao mrežu u 54. minutu, pa je sada na brojki od 16 golova u La Ligi.

Tačku na pobjedu Kraljevskog kluba stavio je Rodrygo sedam minuta kasnije, a drugu asistenciju na meču upisao je Vinicius.

Mogao je tim Carla Ancelottija do petarde, ali je rezervista Joselu promašio penal u finišu.