Portugal pobijedio Hrvatsku: Ronaldo stigao do jubilarnih 900 golova u karijeri! (FOTO/VIDEO)

Nogomet 05. sep 202422:41 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Reprezentacija Portugala pobijedila je Hrvatsku 2:1 u Lisabonu na meču 1. kolu UEFA Lige nacija. Noć je obilježio fenomenalni Cristiano Ronaldo, koji je stigao do 900 jubilarnih golova u karijeri.

Krenuli su Portugalci odmah u ofanzivu na stadionu Luž u Lisabonu, a Rafael Leao bio je agilan u uvodnim napadima.

Martin Baturina je pogriješio u šestom minutu, ali poklonjenu loptu nije iskoristio Burno Fernandes, Hrvatsku je spasio odbranom Dominik Livaković.

Poslije sedam minuta igre, inicijativa ekipe Roberta Martineza se isplatila. Loša reakcije hrvatske odbrane, prvenstvo Borne Sose. Proradila je veza iz Manchester Uniteda Bruno Fernandes i Diogo Dalot. Defantivac “Crvenih đavola” matirao je na kraju Livakovića. Gol pogledajte OVDJE.

Mogli su Portugalci pet minuta kasnije do novog gola, ali pravovremeno je izašao na tridesetak metara Livaković.

Probudili su se Vatreni pokušajem Luke Modrića, ali je udarac veznjaka Real Madrida završio pored gola i sa vanjske strane mreže.

Ponovo su kombinovali Bruno i Dalot, ali se Sosa istakao dobrom odbranom. Novi opasan napad kreirao je ponovo Fernandes, proigravši Leaa, koji pronalazi Ronalda, ali Livakoivć opet odlično interveniše.

Tražili su izjednačenje Vatreni preko Andreja Kramarića, ali njegov šut sa vrha kaznenog prostora brani Diogo Costa.

Ronaldo zabio Hrvatskoj i postao prvi igrač u historiji fudbala sa 900 golova u karijeri!

Igrala se 34. minuta, kada jefiligranski preciznim pasom Nuno Mendes pronašao Cristiana Ronalda, koji pogađa za 2:0 i svoj nevjerovatni 900. gol u karijeri. Historijski gol pronađite na OVOM LINKU.

Sedam minuta kasnije Hrvatska je smanjila na 2:1, šut Sose nakon odličnog proigravanja Kramarića u vlastitu mrežu je skrenuo Dalot. Gol možete pronaći OVDJE.

Dvije minuta kasnije Hrvate spašava prečka, nakon topovskog udarca Pedra Neta koji je loptu uzeo na svojoj polovini i pretrčao Joška Gvardiola.

Drugo poluvrijeme Portugal je nastavio sa dominatnijom igrom. Pokušavali su redom Vitinha, Mendes i dva puta Ronaldo, ali na semaforu je ostalo 2:1.

Intenzitet igre je opao u nastavku i promjene rezultata do kraja meča nije bilo, a veliku priliku u posljednjim minutama propustio je Kramarić, kada je iz dobre prilike pogodio samo vanjski dio mreže Portugala.

U ostalim mečevima A Lige nacija postignuti su sljedeći rezultati: Danska – Švicarska 2:0 i Škotska-Poljska 2:3.

Liga Nacija C: Bjelorusija-Bugarska 0:0, Estonija-Slovačka 0:1 i Sjeverna Irska-Lukseburg 2:0.

Liga nacija D: San Marino – Lihtenštajn 1:0.