Portugal savladao Urugvaj, FIFA “oduzela” gol Ronaldu

Nogomet 28. nov 202221:59 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Portugala u okviru drugog kola Grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru savladali su ekipu Urugvaja rezultatom 2:0.

Prvu priliku Portugalci su imali u četvrtoj minuti. Ronaldo je dodao loptu do Carvalha koji je silovito šutirao, ali preko gola.

Pet minuta kasnije pokušao je i Bruno Fernandes, ali i njegov udarac odlazi pored gola.

Na narednu priliku čekalo se sve do 28. minute. Pokušao je Bruno glavom, ali je Rochet uhvatio njegov udarac.

Bentancur u 32. minuti sjajnim solo-prodorom nanizao tri igrača Portugala, izašao na Costu – našao se u situaciji jedan na jedan, ali je portugalski golman sjajno intervenisao.

Portugal je prvi prijetio i u drugom poluvremenu. Pokušao je Joao Felix nakon lijepog prodora, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Portugal je do prednosti stigao u 55. miunti. Bruno ubacio loptu, a Ronaldo glavom matirao Rocheta. Iako je Portugalac proslavio pogodak, ispostavit će se da nije dirao loptu i da je pogodak pripisan Bruni Fernandesu.

Godine su samo broj: Ronaldo pogodio protiv Urugvaja (VIDEO)

Nakon toga Urugvaj je zaigrao znatno bolje. Maxi Gomez je u 75. minuti pogodio stativu, a nakon toga je Georgian De Arrascaeta putirao u Costu.

Konačan rezultat u drugoj minuti sudijske nadoknade postavio je Bruno Fernandes sa bijele tačke. Nešto ranije Gimenez je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a sudija Alireza Faghani nakon provjere VAR snimke pokazao na bijelu tačku.

Tako se Portugal pridružio selekcijama Francuske i Brazila koje su već ranije osigurale plasman u nokaut fazu takmičenja.