Poslije ludog meča Ronaldo i Al Nassr ispali iz azijske Lige prvaka: Cristiano pogodio iz penala i promašio nemoguće

Nogomet 12. mar 202407:28 0 komentara
REUTERS/Stringer

Al Ain je poslije penal serije uspio da eliminiše Al Nassr i plasira se u polufinale Azijske Lige šampiona. Rezultat u regularnom delu bio je 4:3 za domaćina, ali je klub iz Emirata bio bolji u penal seriji rezultatom 3:1.

Gosti su imali prednost od jednog gola iz prvog meča, ali im nije bilo dovoljno. Rahimi je u 29. minutu odlično osjetio prostor, probio u kazneni prostor i načeo mrežu Al Nassra, Al Ain je poveo. Ghareeb je sa druge strane pogodio prečku samo pet minuta kasnije i tako propustio priliku da izjednači.

Pred kraj prvog poluvremena bilo je mnogo dešavanja. U 45. minutu je Rahimi ponovo bio strijelac. Dobio je odličan pas u prostor od Palaciosa i nije mu bilo teško da loptu smesti u mrežu za ogromnih 2:0, a ukupno 3:0. Nije se predao Al Nassr, pa je Ghareeb na asistenciju Manea u petom minutu nadoknade prvog poluvremena smanjio rezultat na 2:1. Želio je Al Nassr i jedanaesterac minut kasnije, ali glavni sudija poslije VAR provjere nije pokazao na penal.

Odmah na startu drugog poluvremena je Cristiano Ronaldo pogodio prečku, bila je to velika prilika da se Al Nassr već u 48. minutu vrati u meč. Već u 52. minutu nova prilika za domaće, ovaj put gol. Otavio je šutirao sa strane, a lopta se od golmana Al Aina odbila u gol i Al Nassr je ponovo bio „u životu“.

Ronaldo je u 61. minutu imao možda i najveći promašaj u karijeri. Poslije šuta jednog od saigrača je golman Al Aina kratko odbio loptu, Ronaldo natrčao na nju i sa dva metra promašio čitav gol.

Nevjerovatan promašaj za napadača njegovog kalibra. Al Nassr je ipak uspio da preokrene meč u 72. minutu. Telles je izveo odličan slobodan udarac, Otavio je glavom blago zakačio loptu, taman toliko da je skrene u gol i klub iz Rijada je sada imao produžetak „u džepu“.

Produžetak je počeo, a Al Nassr je poslije velike nesmotrenosti ostao sa igračem manje. Yahya je na zaista neprimjeren način startovao na protivničkog igrača i zasluženo dobio direktan crveni karton.

Al Ain je to iskrostio u 103. minutu, a tragičar meča je golman Al Nassra, Al Najjar. Golman domaćih je poslije centaršuta ispustio loptu koja je završila na prečki, odbila se u teren, a na nju je natrčao Al Shamsi i pogodio za izjednačenje u ovom meču i prednost u ukupnom rezultatu.

Baš kada se mislilo da je sve gotovo, Ronaldo je u 118. minutu izborio penal i pogodio sa bijele tačke za ponovno poravnanje u ukupnom rezultatu. Uslijedila je penal serija.

Al Ain je u penal seriji bio pribraniji. Pogodili su sva tri penala, dok je Al Nassr promašio tri od četiri i tako se klub iz UAE plasirao u polufinale.