Posušje dočekuje Igman, kolo zatvaraju GOŠK i Široki Brijeg

Nogomet 03. dec 202307:00
HŠK Posušje

Danas se završava 16. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Danas su na rasporedu i posljednje dvije utakmice Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od 13 sati Posušje će na Mokrom Docu ugostiti Igman iz Konjica. Posušaci u posljednjih pet utakmica samo su jednom poraženi i to rezultatom 0:1 na svom terenu od Sarajeva. U prošlom kolu izabranici Branka Karačića sa Grbavice su donijeli kući bod, ali do 94. minute Poskoci su imali tri boda u džepu. No, manjak koncentracije u završnici koštao je igrače Posušja da kući donesu puni plijen.

Sa druge strane puleni Edisa Mulalića na posljednjih pet utakmica dva puta su slavili, dok su pretrpili tri poraza. U prošlom kolu na domaćem terenu poraženi su od ekipe Borca rezultatom 0:1. Na posljednja četiri premijerligaška meča u međusobnom omjeru Igman je upisao dvije pobjede, dok je dva puta završilo neriješeno.

Kolo će u Gabeli od 19 sati i 45 minuta zatvorili GOŠK i Široki Brijeg. Domaći koji su u proteklom kolu doživjeli debakl upravo na svom terenu od ekipe Zrinjskog, a poraženi su visokim rezultatom 1:5. Sa druge strane izabranici Budimira igraju jako loše u posljednje vrijeme, dovoljan je podatak da su Širokobriježani posljednju pobjedu ostvarili prije dva mjeseca kada su na domaćem terenu savladali Igman rezultatom 3:1. Malo je falilo da u srijedu fočanska Sutjeska napravi veliko iznenađenje i eliminiše Široki, ali su se gosti “kroz iglene uši” provukli nakon izviđenja jedanaesteraca.