Potop Dinama u Češkoj, Sparta napravila senzaciju

Nogomet 31. aug 202320:59 0 komentara
Facebook/Sparta prag

Dinamo Zagreb večeras je upisao uvjerljiv poraz od praške Sparte u revanš utakmici play-offa Europa lige.

Sparta Prag večeras je na svom terenu uspjela nadoknaditi Dinamovu stečenu prednost na Maksimiru od 3:1, te rezultatom 4:1 eliminisali Dinamo Zagreb koji će svoj evropski put nastaviti u Konferencijskoj ligi.

Od početka utakmice momci Briana Priske bili su mnogo bolji rival. Prvi pogodak na utakmici postiže u 2. minuti Lukas Haraslin za 1:0.

Veoma brzo Sparta dolazi i do drugog pogotka. Igrala se 24. minuta kada je Asger Sorensen pogodio za 2:0.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. Očekivalo se da će ekipa Sergeja Jakirovića mnogo bolje zaigrati u nastavku, no to se nije desilo. Filip Panak u 67. minuti postiže gol za 3:0, te tako upotpunosti okreće stečenu prednosti Dinama.

Dinamo je krenuo na sve ili ništa te su veoma brzo uspjeli anulirati prednost domaćih preko Martina Baturine u 71. minuti, koji je pogodio za 3:1.

Činilo se da Dinamo može i do novog pogotka, međutim ponovo hladan tuš za goste. Victor Olatundji sjajno prolazi kroz odbranu gostiju, a potom pogađa u 87. minuti za finalih 4:1 i veliki uspjeh Sparte.

Podsjetimo domaći su uspjeli nadoknaditi 3:1 i napraviti veliku senzaciju izbacivši Dinamo Zagreb.