Prvi poraz PSG-a u Ligue 1

Nogomet 03. okt 202115:11 > 16:51 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

U prvom nedeljnom duelu u okviru devetog kola francuske Lige 1 Rennes je savladao Paris Saint Germain rezultatom 2:0.

Bolji je bio tim Mauricia Pochettina tokom prvog poluvremena, ali sve šanse ostale su bez realizacije. Za to je stigla kazna u vidu gola Gaetana Laborde u 45. minutu.

Dao je taj gol vjetar u leđa domaćinu koji je tek što je počelo drugo poluvrijeme došao i do drugog gola.

Laborde je sada bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Flavian Tait.

Tresla se i mreža Rennesa u 68. minutu, ali je gol Kilyana Mbappea poništen zbog ofsajda.

Od 13 udaraca, Paris Saint Germain tokom svih 98 minuta nije uspio da uputi nijedan u okvir gola.

PSG je prvi put poražen u sezoni i sada na prvom mjestu ima 24 boda. Rennes je došao do treće pobjede, nakon koje ima 12 bodova na sedmom mjestu.