PSG na krilima Mbappea upisao pobjedu na otvaranju Lige prvaka

Nogomet 06. sep 202222:51 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Fudbaleri PSG-a savladali su ekipu Juventusa u prvom kolu grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:1.

Furiozno su krenuli domaći na Parku prinčeva. U prvoj pravoj akciji Neymar je uposlio Mbappea sjajnim dodavanjem, a ovaj proslijedio loptu u mrežu za rano vodstvo domaćih. Igrala se peta minuta. Gol Mbappea pogledajte OVDJE.

PSG je tražio i dvostruko vodstvo, a ono je došlo u 22. minuti utakmice. Mbappe je odigrao sjajan dupli pas sa Hakimijem i sa desetak metara iz centralne pozicije drugi put matirao Perina. Drugi gol Kyliana Mbappea pogledajte OVDJE.

Jedina opasnost po gol domaćih došla je u 19. minuti kada je Cuadrado centrirao na peterac, na pravom mjestu bio Milik, koji je šutirao glavom, ali je sjajnom intervenciom odbranio Donnarumma.

U drugom poluvremenu Juventus nije imao šta izgubiti, te je sve karte bacio u napad. Isplatilo im se to u 53. minuti. Kostić je centrirao nakon kratkog kornera, a najviši u skoku bio je Amerikanac koji je glavom poslao loptu u mrežu. Gol Westona McKennieja pogledajte OVDJE.

Imale su obje ekipe šansu za postizanje novih pogodaka, ali fudbaleri PSG-a učinili su sve kako bi smanjili tempo igre i stavili meč pod kontrolu, te se odlučili na igru iz kontranapada.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je PSG upisao prve bodove u Ligi prvaka ove sezone.

U ostalim mečevima, Benfica je savladala Maccabija 2:0, Real je pobijedio Celtica u Škotskoj 3:0, Shakhtar je bio bolji od Leipziga sa 4:1, Salzburg i Milan su podijelili bodove, a Manchester City je slavio u Sevilli sa 3:0.