Rapsodija Rossonera, Qarabag i Janković šokirali Bragu

Nogomet 15. feb 202423:10 0 komentara
REUTERS/Claudia Greco

Odigrane su preostale četiri utakmice play-offa nokaut faze Lige Evrope. Svoje veče imali su fudbaleri Milana i posebno Qarabaga. Slavili se i igrači Benfice i to iz penala u nadoknadi vremena. Jedino u duelu između Lensa i Freiburga nije bilo ni pobjednika, ni golova.

Sedmostruki prvaci Evrope, fudbaleri Milana, ugostili su na San Siru francuski Ren i zasluženo slavili sa 3:0. Epitet igrača utakmice poneo je Ruben Loftus-Cheek. Postigao je prva dva gola za Rossonere, oba udarcima glavom.

Milan je poveo nakon pola sata igre, sa desne strane centrirao je Florenzi, a pomenuti Englez bio je najviši u skoku i matirao 38-godišnjeg Steva Mandandu.

Drugi gol pao je na samom početku drugog poluvremena. Korner je izveo Theo HernandezMandanda je odbranio neobičan pokušaj Kjaera leđima, ali samo do Loftusa-Cheeka, koji postiže drugi gol na meču.

U 53. minutu na semaforu je već pisalo 3:0. I to posle najljepše akcije na meču. Bila je to majstorija Rafaela Leaa. Najprije je petom odigrao do Thea Hernandeza, Francuz mu je vratio loptu, a Portugalac je rutinski proslijedio u mrežu.

Leao je i u prvom poluvremenu mogao da postigne gol, ali je u 7. minutu pogodio prečku.

Benfica se dugo mučila da slomi otpor Toulusea. Rafa Silva je u prvom poluvremenu pogodio okvir gola, da bi u 68. minutu zahvaljujući pozivu iz VAR sobe domaći tim dobio penal, koji je realizovao veteran Angel Di Marija.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Danac Mikel Desler, zaboravljen na drugoj stativi, efektno hvata loptu za 1:1.

Činilo se da će Francuzi odnijeti bod, a onda je Benfica u sudijskoj nadoknadi vremena dobila novi penal! Ponovo je loptu uzeo Di Marija i u 90+8. minutu postavio konačnih – 2:1.

REUTERS/Maria Abranches

Neočekivan rezultat u Portugalu. Ekipa Qarabaga savladala je domaću Bragu sa 3:1.

Poveli su gosti iz Azerbejdžana golom bivšeg fudbalera Partizana Marka Jankovića iz jedanaesterca. Bio je to prvi gol ove sezone u Evropi za crnogorskog internacionalca.

Janković je sticajem nesretnih okolnosti bio akter i izjednačujućeg gola u finišu prvog poluvremena. Braga je imala korner, Siku Niakate je šutirao glavom i na gol liniji pogodio upravo nekadašnjeg fudbalera crno-belih, od koga se lopta odbila do Simona Banze, koji je sa metar udaljenosti ubacio u mrežu za – 1:1.

U drugom poluvremenu šok za Portugalce. Gosti postižu čak tri gola. Drugi i treći su potvrđeni iz VAR sobe, u četvrtom je učestvovao i Marko Janković. Sa dva gola istakao je francuski internacionalac marokanskog porekla Abdelah Zubir.

U finišu meča poraz Brage ublažio je Joao Moutinho.

Golova jedino nije bilo u Lensu gdje je gostovao Freiburg, tim koji je zauzeo drugo mjesto grupi sa TSC-om.

Gosti iz Njemačke bili su izuzetno opasni. Roland Szallai je u 19. minutu pogodio prečku, a u 59. minutu siguran pogodak kapitena Frajburga Eggesteina spriječio je sjajnom intervencijom štoper domaćeg tima Kevin Danso.