Real bez većih problema osvojio nova tri boda

Nogomet 15. apr 202322:54 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

U 29. kolu LaLige Cadiz je na domaćem terenu dočekao Real Madrid. Pobjedu su slavili gosti rezultatom 0:2.

Cadiz je prvi zaprijetio u 12. minuti kada je Alfonso Espino pogodio stativu. No, onda je Real uspostavio dominaciju. Dobre prilike su propustili Asensio i Benzema čije šuteve je fantastično zaustavio golman David Gil.

Najbolju priliku za kraljevski klub imao je Benzema u 35. minuti kada je primio loptu u šesnaestercu i pucao, ali je udarac zatresao prečku.

Madriđani nisu imali rješenje za sjajnu partiju golmana domaćih. U 50. minuti pucao je Rodrygo, ali Gil opet bez problema zaustavlja njegov udarac.

No, odbrana domaćih je kapitulirala u 72. minuti kada je Nacho Fernandez postigao gol za vodstvo Madriđana. Četiri minute kasnije novi pogodak za Real postiže Asensio na asistenciju Valverdea.

Real je sa pobjedom stigao do 62 boda, 10 manje od prvoplasirane Barcelone. Cadiz je ostao na 15. mjestu.