Real kiksao i dao Barci šansu da se odvoji na vrhu

Nogomet 07. jan 202320:08 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

U susretu 16. kola Primere Real Madrid doživio je poraz od Villarreala 2:1.

Prvi gol pao je u 47. minuti, strijelac je bio Yeremy Pino. Trinaest minuta kasnije pregledom VAR-a Realu je dosuđen penal, a za izjednačenje 1:1 precizan je s bijele točke bio Karim Benzema. Za konačan rezultat 2:1 i pobjedu Villarreala u 63. minuti zabio je Gerard Moreno.

Realu je to tek drugi poraz u prvenstvu, s kojim ostaju drugi na ljestvici s istim brojem bodova kao i Barcelona. Katalonci imaju šansu za izdvojiti se na vrhu dok u nedjelju gostuju kod Atletica. Villarreal je sada peti.

Utakmica će ostati zapamćena i po činjenici da u početnoj postavi Reala nakon jako dugo vremena nije bio nijednog španjolskog igrača.