Real Madrid doživio kiks na startu La lige, Kraljevi spašavali bod na Mallorci

Nogomet 18. aug 202423:36 0 komentara
REUTERS/Nacho Doce

Real Madrid nije započeo sezonu u La Ligi na način na koji je želio. Madriđani su odigrali (samo) neriješeno protiv Mallorce, rezultat je bio 1:1.

Fantastično je počela Mallorca. U petom minutu je Costa prvi put testirao Courtoisa koji je odlično odbranio udarac. Real je poslije toga konsolidovao redove i ubrzo poveo.

Fantastičnu akciju kreirale su Realove zvezde. bellingham je odložio do Mbappea, koji je dodao Viniciusu, a Brazilac je „štiklom“ uposlio Rodryga koji je fantastično pogodio dalji ugao i doveo Madriđane u vodstvo.

Šampion Španije je do kraja prvog poluvremena održavao prednost i inicijativu.

Mallorca nije željela da se preda, naprotiv. Domaćin je silovito krenuo u drugo poluvreme i ubrzo došao do izjednačenja. Rodriguez je izveo korner, a Muriqi je pobjegao Mbappeu i postigao izjednačujući pogodak. Ni poslije toga Mallorca nije stala. Mogao je Muriqi da postigne i drugi gol, ali je ovog puta Courtois bio spreman i odbranio mu udarac.

Real je morao da pojača pri kraju meča. Ubjedljivo najbolju priliku su „Galaktikosi“ imali u 70. minutu. Mbappe je šutirao sa strane, Greif je odlično odbranio. Lopta je letjela ka Rodrygu koji je ispred sebe imao praznu mrežu, ali je Mojica u posljednjem trenutku izbio loptu i spasio domaćina.

Imao je i Modrić priliku u 80. minutu van šesnaesterca, ponovo je čuvar mreže domaćih bio spreman. Nervoza na kraju je uradila svoje, pa je Mendy dobio direktan crveni karton, a Real nije uspio do kraja da postigne gol i ovo predstavlja iznenađenje prvog kola.

Ranije u nedelju Real Sosijedad je na svojoj “Reale areni” ostao bez ijednog boda! Rajo Valjekano pobedio je plavo-bele rezultatom 2:1 (0:0) i stigao do prvih bodova u sezoni.