Real Sociedad uživa u Ligi šampiona: Sigurna pobjeda za prvo mjesto u grupi

Nogomet 08. nov 202321:02 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Do 27. minuta, domaćin je po pljusku na "Anoeti" postigao pet golova, od kojih su priznata tri i uspeo da promaši i penal protiv sluđenih gostiju iz Lisabona.

Furiozan start plavo-bijelih i „lud“ presing po cijelom terenu dao je rezultat već u 6. minutu kada je Mikel Merino otvorio polučasovnu dramu pred Anatolijem Trubinom.

Ukrajinca je pet minuta kasnije savladao još jedan Mikel, Oyarzabal, ponovo poslije osvojene lopte na polovini crvenih. Već u 15. minutu Merinu je poništen drugi gol na meču zbog nespretnog igranja rukom praktično na gol-crti, a onda je i Oyarzabalu poništen pogodak zbog ofsajda u 20. minutu.

Minut kasnije, Florentino je odigrao nespretno unazad i povezao Andera Barrenetxeu sa golom za 3:0. Ni to nije zadovoljilo domaće, koji su u 26. minutu naterali Nicolasa Otamendija na skrivi jedanaesterac, ali je Brais Mendez pomilovao Trubina i pogodio stativu.

Već u sljedećem napadu Roger Schmidt morao je da izvede pogubljenog vezistu Florentina i češkog reprezentativca Jurašeka da spašava što se spasti može.

Kapiten Otamendi uspio je u jednoj gužvi pred golom Alexa Remira da pronađe Rafu Silvu i asistira mu za prvi gol „Orlova“ ove sezone, nakon što se dvostruki prvak Evrope prošle našao među osam najboljih u ovom takmičenju. Ali, dalje od toga Schmidtovi fudbaleri nisu mogli.

Poslije svega viđenog u drugom poluvremenu ovih 3:1 je odličan rezutlat za njih.

Baskijcima će poraz Salzburga kod kuće od Intera u terminu od 21 sat obezbijediti plasman u osminu finala Lige šampiona, dva kola prije kraja prve faze.