Redsi konačno proradili: Liverpool sa šest golova protutnjao Leedsom (VIDEO)

Nogomet 17. apr 202322:53 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

U meču koji je zaključio 31. kolo engleske Premier lige na Elland Roadu su meč odigrali Leeds i Liverpool. Pobjedu je slavila gostujuća ekipa rezultatom 1:6.

Mnogo bolje su susret otvorili domaći i dva puta zaprijetili preko Rodriga, a blizu vodstvu najbližili su bili u 7. minuti kada je isti igrač šutirao sa 11 metara, ali golman Alisson je dobrom odbranom spriječio njegov pokušaj. U 22. minuti Leeds je ponovo zaprijetio,a udobroj prilici bio je Sinisterra koji je ušao u kazneni prostor, ali uputio loš udarac kraj lijeve stative.

U finišu prvog poluvremena Redsi dolaze do dva pogotka. Prvo je nakon sjajne akcije i asistencije Alexander-Arnolda pogodio Gakpo.

Action Images via Reuters/Lee Smith

Četiri minute kasnije Salah povećao vodstvo. Jota je odigrao glavnu ulogu u akciji i sjajnim dodavanjem kroz odbranu Leedsa pronašao Egipćanina koji trese mrežu domaćih.

Odmah na početku drugog dijela Leeds stiže do gola. Konate se poigravao u odbrani Redsa, a to je iskoristio Sinistera koji krade loptu i izlazi jedan na jedan sa Alisonom kojeg lako vara za smanjenje rezultata. Gol pogledajte OVDJE.

Malo kasnije prva prilika za Redse u drugom dijelu i novi pogodak za 1:3. Sjajno je dodavanje prema Joti uputio mladi Jones, a Portugalac je imao lakši zadatak i bez problema pogodio mrežu domaćih.

U sljedećm napadu Leeds je mogao ponovo stići do jednog gola zaostatka. Aaronson je bio u prilici nakon jednog odbijanca u odbrani Redsa, ali je neprecizno šutirao. U 61. minuti gosti postižu novi pogodak, no, on je nakon provjere VAR tehnologije poništen zbog ofsajda u kojem se nalazio Van Dijk nakon ubačaja Arnolda. Sve je bilo gotovo dvije minute kasnije. Brz kontranapad odigrali su gosti, Robertson je ubacio sa lijeve strane do Gakpa koji sjajno proigrava Salaha, a on postiže svoj drugi gol na meču.

Ni to nije bilo sve od Liverpoola. Do kraja susreta uspjeli su postići i peti pogodak. Raspoloženi Jota je primio dodavanje od Hendersona i precizno pogodio mrežu Mesliera sa ruba kaznenog prostora za 1:5. Gol pogledajte na OVOM LINKU.

Do kraja su Redsi postigli još jedan gol. Arnold je uputio fantastičnu loptu za Nuneza koji je izbjegao ofsajd poziciju i preciznim šutem matirao golmana domaćih za velikih 1:6.

Liverpool je sa pobjedom stigao na 8. mjesto sa 47 bodova dok je Leeds ostao na 16. poziciji sa 29 bodova.