Reprezentativac Hrvatske dobio crveni karton, pa nasruno na sudiju: Igrači ga jedva smirli (VIDEO)

Nogomet 01. dec 202308:37 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Povremeni hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić isključen je u sudijskoj nadoknadi utakmice u Evropi.

Kristijan Jakić zaradio je isključenje u porazu svog Eintracht Frankfurta protiv PAOK-a (1:2) u sklopu 5. kola Konferencijske lige.

Član bronzane generacije Vatrenih iz Katara ušao je u igru u 54. minuti susreta, a u sudijskoj nadoknadi je napravio veliku glupost. U razmaku od samo dvije minute zaradio je dva žuta kartona.

Nakon drugog žutog kartona potpuno je izgubio živce, krenuo je prema arbitru s kojim se htio obračunati, a u tome su ga jedva spriječili suigrači. Tokom izlaska s terena napucao je jedan predmet, a onda se krenuo obračunavati s gostujućom klupom

Izravan plasman u osminu finala Konferencijske lige osigurao je grčki PAOK, a bez obzira na poraz Eintracht je potvrdio drugo mjesto i plasman u šesnaestinu finala.