Rođeni kažnjeni za promašaje, minimalac Sarajeva u derbiju starih rivala

N1/F.Z.

Večeras je odigrana i posljednja utakmica, ujedno i derbi 5. kola Premijer lige BiH.

N1/F.Z.

Sarajevo je izuzetno ofanzivno ušlo u susret, već u 1. minuti, Duraković je ubacio sa lijeve strane, ali Oliveira kasni na njegov centaršut. Opasno je bilo pred golom Veleža.

Veliku šansu Sarajevo je imalo u 15. minuti, Buljubašić je centirao sa lijeve strane, Domić neoprezno uhvatio loptu, a Hadžikić kranjim naporom brani. Mogao je ovo biti autogol gostiju.

Velež prvi put prijeti u 21. minuti, Anđušić je ubacio u peterac, a Haskić nije uspio bolje primiti loptu. U nastavku uslijedio je nešto mirniji period igre. U 37. minuti sjajna šansa za Mostarce, Mlinarić je primio loptu i šutirao sa 25 metara. Silovit šut pogađa prečku gola Šahinovića.

N1/F.Z.

U 40. minuti viđena je diskutabilna situacija, nakon prečke, Velež je prijetio iz kornera. Pokušao je Hrkać poslije gužve, ali Beganović rukom blokira njegov udarac na gol liniji. Sudija Dragan Petrović nije se oglasio.

Novu prečku Velež pogađa u 44. minuti, Mlinarić je ponovo pokušao, ovaj put iz slobodnog udarca, a lopta je drugi put pogodila prečku.

N1/F.Z.

Bordo tim sjajno otvara drugo poluvrijeme. Nakon greške Omara Pršeša, Ziljkić je uposlio Oliveiru koji pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja navijača Sarajeva.

N1/F.Z.

Nakon primljenog gola Velež je krenuo mnogo ofanzivnije, u 54. minuti Mlinarić je ubacio iz kornera, Zvonić je bio sam u petercu, no nije uspio pogoditi mrežu Šahinovića. Nevjerovatan promašaj je to bio. Minutu poslije zaprijetio je i desni bek Oreč, koji je primio loptu na desnoj strani, ušao prema sredini terena i šutirao. Lopta je otišla malo pored gola.

Ponovo dobra šansa za Velež u 66. minuti Anđušić je odradio sve i ubacio loptu prema Haskiću koji opet kasni. Nešto kasnije Oreč je probio po lijevoj strani, ušao u peterac, imao saigrača u izglednoj poziciji no odlučio je sam sve uraditi. Defanzivci Sarajeva lako su otklanili opasnost.

Nakon učestalih napada Veleža koji su se smjenjivali pred golom Sarajeva, domaći prijete u 70. minuti Čataković je dobio odličnu loptu, pobjegao odbrani Veleža, šutirao je malo iskosa pored gola Hadžikića.

Do kraja nije viđeno mnogo prilika. Velež je pokušavao doći do izjednačenja, ali nije uspio.

Sarajevo u narednom kolu gostuje GOŠK-u, dok će Velež dočekati Željezničar.