Salahovih 200, Robinsonov košmar, West Ham srušio Nottingham

Nogomet 12. nov 202317:18 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Odigrane su četiri utakmice 12. kola engleske Premier lige. Liverpool je savladao Brentford rezultatom 3:0, Aston Villa je bila bolja od Fulhama 3:1. Viđena su i dva remija, pošto su bodove podelili Brighton i Sheffield United - 1:1, kao i West Ham i Nottingham Forest 2:2.

Liverpool je na Anfildu triumfovao protiv Brentforda rezultatom 3:0. Kloppovi izabranici su od početka uspostavili inicijativu, ali su na prvi gol čekali do 39. minuta uprkos dominaciji – prednost Redsima donio je Mohamed Salah na asistenciju Darwina Nunesa. Nije to prvi put da je Liverpool zatresao mrežu rivala – čak dva pogotka Urugvajca su opravdano poništena u prvih pola sata susreta.

Salah je svoj drugi gol na meču postigao u 62. minutu poslije centaršuta lijevog beka Konstantinosa Tsimikasa. To je 200. pogodak u engleskom fudbalu za Egipćanina, a niko nije više puta postigao ili asistirao pogodak od starta sezone – „krivac“ je za 14 pogodaka na samo 12 utakmica. Treći gol Liverpoola postigao je Diogo Jota, nakon nove Tsimikasove asistencije.

Villa bolja od Fulhama

Aston Villa je pobijedila Fulham u Birminghamu rezultatom 3:1. Prvobitno dosuđen penal nad Ollijem Watkinsom je poništio VAR, ali su se problemi za Cottagerse nastavili. Anthony Robinson je u 27. minutu nehotice sproveo loptu u sopstvenu mrežu poslije centaršuta sa lijevog boka, a John McGin je 15 minuta kasnije plasiranim udarcem sa ivice šesnaesterca duplirao vodstvo.

Watkins se u strijelce upisao u 64. minutu – „sijevnula“ je kontra nakon kornera Fulhama i velike greške Robinsona, koji se okliznuo i ostavio loptu na tacni domaćima za početak brzog napada. Utješni gol je postigao Raul Gimenez – svoj prvi u sezoni – poslije asistencije Robinsona u 70. minutu.