Sarajevo ponovo razočaralo navijače: Veliki kiks Bordo tima i poraz protiv Zvijezde 09

Nogomet 24. feb 202414:50 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva još jednom su razočarali svoje navijače, a Bordo tim je ovog puta poražen od Zvijezde 09 sa 1:0. Gol odluke postigao je Vadze u trećoj minuti sudijske nadoknade.

FK Sarajevo

Razočarali su igrači Sarajeva još jednom svoje navijače koji su i ovoga puta stigli na gostovanje kako bi podržali svoj tim.

Meč je odigran po veoma teškom terenu, a na prvu priliku čekalo se do desete minute. Ziljkić je šutirao sa nekih 15 metara od gola, ali je to Luka Damjanović odbranio bez većih poteškoća.

Pet minuta kasnije Kyeremeh pokušao centaršutem pronaći Renana, ali i to kupi golman Zvijezde 09.

Prvu priliku za Zvijezdu 09 imao je Slaiman i to nakon 30 minuta igre. Šutirao je sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Pet minuta kasnije prijeti Radović na drugoj strani, ali Damjanović hvata njegov pokušaj bez previše problema.

U 36. dvije šanse za Karaklajića. Dva puta je šutirao iz dosta dobre pozicije, ali oba puta je Đurićković njegov udarac blokirao.

Do kraja prvog dijela prijetili su još Ziljkić i Oliveira, ali nije bilo problema za golmana domaće ekipe.

Dosta slična slika i u drugom dijelu

Ziljkić i Mustafić su prijetili u prvih deset minuta drugog dijela, ali nije bilo problema za golmana Zvijezde 09.

Mučilo se Sarajevo, teško dolazilo do prilike, a mogla je Zvijezda i do prednosti u 69. minuti. Karaklajić se oslobodio Đurićkovića, krenuo na Ilieva, ali je bio neodlučan i Radović je sjajno otklonio opasnost.

Pet minuta kasnije velika prilika i za Vukoju, ali je njegov udarac u korner izbacio Đurićković.

Najbolju šansu za Sarajevo vidjeli smo u 81. minuti susreta kada je Miomir Đurićković pogodio prečku. Izveo je Slaviša Radović sjajan prekid, Crnogorac ostao sam, lijepo šutirao glavom, ali je lopta završila na prečki.

Već u narenodm napadu Zvijezda je istrčala opasnu kontru, ali je Radović stigao Salimana i spriječio opasnost za svoj tim.

U 84. minuti pokušao je i Marko Matanović sa distance, ali je njegov udarac izblokiran pa je Luka Damjanović intervenisao bez većih poteškoća.

Novu veliku priliku za Sarajevo imao je Hamza Čataković u 87. minuti susreta. Nakon dužeg napada Bordo tima, Penaranda je odigrao povratni pas za Čatakovića, ovaj šutirao iz prve, ali je lopta otišla tik pored stative.

Šok za tim Simona Rožmana uslijedio je u 93. minuti susreta. Vadze je pobjegao odbrani Sarajeva i pogodio za veliki trijumf. Imali su igrači Bordo tima mnogo pritužbi jer je nakon auta jedan fudbaler Zvijezde 09 glavom izbacio Vadzea koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudija Topalović je pokazao na centar.

Sarajevo nakon ovog poraza zauzima 4. poziciju na tabeli Premijer lige sa 33 boda, Zvijezda 09 je 12. sa 14 bodova.