Sedam golova i sjajan meč: Reprezentativci Srbije srušili Benzemu i društvo

Nogomet 02. sep 202307:49
Al-Ittihad FC

Fenomenalnu utakmicu 5. kola najjače lige Saudijske Arabije prepunu preokreta odigrali su Al-Ittihad i Al-Hilal, a pobjedu Al-Hilalu donio je Aleksandar Mitrović.

Poveo je Al-Ittihad u 16. minuti preko Romarinha na asistenciju Hamdallaha, ali samo četiri minute kasnije izjednačio je Mitrović.

U finišu ekipa Espirita Santa dolazi do dva gola prednosti. Prvo je Benzema pogodio mrežu Bona u 38. minuti utakmice, a asistent kod prvog gola Hamdallah postigao je pogodak za 3:1.

Izjednačenje Al-Hilalu režirao je Mitrović kompletirajući hattrick za samo pet minuta. Pogodio je napadač iz Srbije u 60. minuti, a onda i iz penala u 65.

Konačnih 4:3 i nevjerovatan preokret donio je Al Dawsari na asistenciju još jednog reprezentativca Srbije Sergeja Milinković Savića.