Sedma pobjeda u nizu: Pet golova Arsenala za 34 minuta

Nogomet 04. mar 202423:06 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Arsenala i dalje su treći u Premijer ligi sa dva boda manje od lidera Liverpoola i jednim od drugoplasiranog Cityja.

„Tobdžije“ se ne šale, odavno nisu bili konkurentni kao ove sezone za osvajanje titule, a da je ekipa Mikela Artete spremna za velike stvari pokazala je i u 27. kolu na gostovanju „fenjerašu“: Sheffield United – Arsenal 0:6.

Gosti iz Londona su u prvom poluvremenu do vrha napunili mrežu nejakog rivala, a redom su golove postizali Martin Odegaard u 5, Jaden Bogle (autogol) u 13, Gabriel Martinelli u 15, Kai Havertz u 25. i Declan Rice u 39. minutu.

Blistavo veče Artetinog tima krunisao je Ben White pogotkom u 58. minutu za sedmu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi.

Arsenal je čak 81 odsto meča imao loptu u svom posjedu (!), uputio je 22 udarca ka golu rivala, od toga deset u okvir gola…

„Tobdžije“ u sljedećem kolu dočekuju Brentford, a Sheffield gostuje Bournemouthu.