Senzacija u PL: Zrinjski poražen od fenjeraša, Plemići “uručili” Borcu titulu jesenjeg prvaka

Nogomet 04. dec 202314:54 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

U posljednjem susretu 16. kola Premijer lige Zvijezda 09 je u Ugljeviku dočekala Zrinjski, a meč je završen pobjedom domaće ekipe od 2:1.

Zvijezda je bolje otvorila meč. Raca je u 10. minuti šutirao, a lopta od bloka otišla u korner. U nastavku je Maksimović oprobao svoj šut, ali bez problema za golmana Marića. Veliku priliku Zrinjski je imao u 20. minuti. Ćuže je izašao sam na golmana Zvijezde i šutirao, ali Damjanović sjajno brani.

Odmah nakon toga Vukoja sa distance pokušava ugroziti gol Marića, no siguran je golman gostiju.

Početkom drugog dijela Zvijezda stiže u vodstvo. Ćorluka je napravio katastrofalnu grešku, Godsvil uposlio Vukoju koji pogađa za 1:0.

Nije puno trajalo vodstvo domaćih. Šest minuta kasnije Plemići stižu do gola. Nemanja Bilbija je bio siguran izvođač najstrožije kazne i poravnao rezultat. U 68. minuti Zvijezda ponovo stiže do vodstva. Zlomislić je izgubio loptu na sredini terena, Godsvil je ukrao i proslijedio do Salimana koji trese mrežu Marića za 2:1.

Zrinjski nije imao sreće u 81. minuti. Ivančić je centrirao iz slobodnog udarca, Batarelo okrznuo loptu, a ona pogađa stativu. Ovim porazom Zrinjski je ostao na drugom mjestu sa sedam bodova manje od prvoplasiranog Borca te su Banjalučani ovjerili jesenju titulu.