Sjajna uvertira pred gradski derbi: Petarda Zrinjskog u Čitluku

Nogomet 05. mar 202314:50 0 komentara
N1 / F.Z.

Prve utakmice nedjeljnog programa u Premijer ligi BiH oodigrali su Zrinjski i Posušje te Tuzla i Sloga. Mali hercegovački derbi završen je rezultatom 5:0 za Zrinjski.

Ekipa Krunoslava Rendulića je u 8. minuti napravila prvu šansu. Odlično proigravanje Tičinovića za Bilbiju koji ulazi u kazneni prostor i šutira, ali golman Kukić zaustavlja udarac. U 14. minuti nespretna intervencija odbrane Posušja, Tičinović šutira, a Kukić je opet siguran.

Dobra prilika za Zrinjski u 17. minti. Bilbija je proslijedio loptu za Tičinovića koji ubacuje loptu u peterac, a tamo dva igrača mostarskog tima kasne na njegov ubačaj. Posušje je zaprijetilo u 21. minuti, Rozić je uputio udarac sa distance, ali golman domaćih bez većih problema hvata loptu.

HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski je imao inicijativu u prvoj polovini susreta. Lijepu akciju su kreirali u 23. minuti, Bilbija je odlično prošao i ubacio loptu, ali Tičinović nije prepoznao njegovu ideju i prilika odlazi u nepovrat. Nije bilo većih uzbuđenja sve do 35. minute kada igrač Posušja Frane Maglica dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

U samoj završnici prvog poluvremena, u 41. minuti Zrinjski stiže u vodstvo. Ćorluka je odlično ubacio sa desne strane, a Bilbija neometan glavom posprema loptu u mrežu za svoj 12 gol ove sezone.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo na terenu. Zrinjski je imao dominaciju i posjed lopte, a do povećanja vodstva dolaze u 53. minuti. Tičinović je pokušao šutirati, lopta se odbila od defanzivca Posušja i stigla do Ćorluke koji sa samo nekoliko metara pogađa za 2:0.

Zrinjski je odigrao fenomenalnu akciju u 74. minuti, Kiš je proslijedio loptu za Tičinovića koji sjajnim udarcem pogađa za sigurno vodstvo svog tima od 3:0. Dvije minute kasnije sve je definitivno bilo gotovo, gotovo identičan gol kao prvi na utakmici postigao je Bilbija koji opet glavom trese mrežu.

Posušje je moglo do počasnog pogotka u 85. minuti, a šut Begića završava na stativi gola Marića. Hattrick u posljednjoj minuti postiže Bilbija za konačan rezultat od 5:0.