Sjajni Ajdin Hasić spasio Sarajevo poraza u Gabeli

Nogomet 02. sep 202322:34 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri GOŠK-a iz Gabele i Sarajeva odigrali su posljednji susret subotnjeg programa Premijer lige Bosne i Hercegovine. Meč je završen bez pobjednika rezultatom 2:2.

Nisu mnogo čekali timovi, odmah su krenuli u akciju, a na prvu šansu čekali smo svega dvije minute. Gogić je šutirao nakon centaršuta Mandića, ali lopta odlazi preko gola Šahinovića.

U narednom napadu Avramovski šutirao silovito, ali Bobić zaustavio njegov udarac.

Sarajevo je nakon toga preuzelo inicijatvu, pleo mrežu oko gola GOŠK-a, ali je domaćin imao narednu priliku. Nihad Šero šutirao u 16. minuti, ali je stativa spasila Bordo tim.

Pet minuta kasnije Buljubašić izbacio Kyeremeha, ovaj izašao na Bobića koji je brži i izbacio loptu van igrališta.

U 30. minuti najbolja prilika za Bordo tim. Kyeremeh šutirao, a loptu sa gol linije izbacio Jure Obšivać.

Pet minuta kasnije Faruk Gogić prijetio sa 15-tak metara, ali lopta otišla pored gola.

Gosti su do prednosti stigli u 41. minuti. Sjajni Nihad Šero šutirao sa nekih 20 metara, pogodio prečku. Nakon toga lopta se odbila do istog igrača, on kroz “šumu nogu” matirao Šahinovića.

Pet minuta kasnije Gogić je mogao duplirati prednost GOŠK-a, ali je Aničić spasio Bordo tim.

Samo 12 minuta igre u drugom dijelu trebalo je GOŠK-u da postigne i drugi pogodak. Ovoga puta jedan udarac odbranio Šahinović, lopta se odbila do Mihaljevića koji pogađa za 2:0.

Nakon toga na scenu stupa rezervista Ajdin Hasić. U 56. minuti zamijenio je Hamzu Čatakovića i odmah pokazao klasu.

U 62. minuti šutirao je sa nekih 18 metara, lopta na putu prevarila Bobića i prošla mu ispod ruku.

Samo četiri minute kasnije Hasić se lijepo namjestio, snažno šutirao, lopta na putu do gola prevarila Radenovića i prevarila Bobića još jednom.

Sarajevo je u 72. minuti moglo do potpunog preokreta. Soldo spustio loptu glavom za Durakovića, ovaj šutirao, ali lopta otišla pored gola GOŠK-a.

Deset minuta kasnije nova dobra prilika za Sarajevo. Avramovski je kombinovao sa Renanom, na kraju došla lopta do fudbalera iz Sjeverne Makedonije, ali mu je u trenutku udarca nezgodno odskočila i otišla visoko preko gola…

GOŠK je mogao do pobjede u finišu prvog dijela. Dva puta su gosti intervenisali u finišu prvog dijela. Prvo je šut Hasukića skinuo Vrančić, a nakon toga i Avramovski nakon jedne odbijene lopte.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su timovi podijelili bodove.

Sarajevo se nakon ovog boda izjednačilo na liderskoj poziciji sa Širokim Brijegom. Timovi imaju po 10 bodova. GOŠK je 9. sa 5 bodova.