Sjajni Prevljak pogodio i asistirao u pobjedi Eupena (VIDEO)

Nogomet 06. mar 202222:57 > 07. mar 2022 07:34
KAS Eupen

Fudbaleri Eupena savladali su u 30. kolu belgijske Jupiler lige ekipu Leuvena sa 3:1.

Povela je ekipa Michela Valkanisa u 11. minuti preko Magneea, a asistent kod pogotka bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Smail Prevljak.

Dvije minute kasnije ponovo se tresla mreža Leuvena, pogodio je Nuhu, ali je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Gosti su na odmor otišli sa poravnatim rezultatom, a strijelac pogotka bio je Maertens. Igrala se 31. minuta susreta.

Ipak, Eupen u drugom dijelu stiže do pobjede. Nakon samo četiri minute igre u drugom dijelu Nuhu je ovoga puta postigao regularan pogodak za vodstvo Eupena.

Da bi konačan rezultat postavio večeras fenomenalni Smail Prevljak koji je pogodio u 71. minuti nakon asistencije Borisa Lamberta.

Bio je ovo deveti gol za Prevljaka u Jupiler ligi ove sezone.

Eupen nakon ove pobjede zauzima 15. poziciju na tabeli sa 31 osvojenim bodom, dok je Leuven 12. sa šest bodova više.