Slavija je prvi tim u osmini finala Kupa BiH, meč obilježila tri penala

Nogomet 26. sep 202317:43 0 komentara
FK Leotar

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva prvi su učesnici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Oni su sa 2:1 bili bolji od Leotara, a susret su obilježila tri dosuđena jedanaesterca.

Leotar je u Istočno Sarajevo stigao bez nekoliko standardnih prvotimaca, dok je Slavija s druge strane od prve minute preuzela inicijativu.

Propustila je Slavija nekoliko izglednih prilika, od kojih najbolju Arbinja kada je izašao pred golmana i poslao loptu pored gola.

Promašaje domaće ekipe gosti kažnjavaju u 22. minuti susreta. Napadač Leotara Krneta je oboren u kaznenom prostoru, a glavni arbitar susreta pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Mihailo Cmiljanović.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Samo dvije minute kasnije penal za Slaviju. Iskusni Darko Đajić je oborio Nikolu Bjeloša, a upravo je ovaj fudbaler uzeo odgovornost za izvođenje najstrožije kazne. Sigurno je šutirao i matirao protivničkog golmana.

U samom finišu prvog dijela Slavija stiže do poptunog preokreta. Dosuđen je i treći penal na ovom susretu. Dabić je ovog puta faulirao Cmiljanovića, a arbitar Džemidžić pokazao na bijelu tačku. Ponovo je šutirao Bjeloš i ispostavit će se na kraju postavio i konačan rezultat.