Sloga juriša ka Evropi, pala je i Tuzla: Nova dva gola sjajnog Dejana Vidića

Nogomet 16. mar 202415:19 0 komentara
FK Sloga Meridian/Facebook

Fudbaleri Sloge iz Doboja savladali su u uvodnom susretu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja sa 3:1 i tako nastavili pohod na Evropu naredne sezone.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvo uzbuđenje viđeno je u 12. minuti i odmah se mreža zatresla. Mladen Veselinović je uputio sjajan centaršut, a Dejan Vidić matirao Eldina Lolića.

Nastavila je Sloga sa napadima i poslije gola, a u 19. minuti prijetio je Ajdin Redžić, ali je njegov udarac odbranio Lolić.

Na prvu priliku za tuzlanski tim čekalo se do 23. minute. Šutirao je Mirza Delimeđac iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti za Ščekića.

U 29. zaprijetio je i Mehanović, ali je lopta otišla pored gola.

U samom finišu prvog dijela velika greška odbrane Tuzla Cityja i novi gol Dejana Vidića, njegov 16. ove sezone. Šukilović je vratio loptu golmanu Loliću, lopta mu je prošla ispod noge a Vidić to prati i kažnjava.

Sloga je nastavila sa napadima i u drugom dijelu, a u 54. minuti stigli su i do trećeg gola. Ovoga puta Veselinović izveo korner, Vidić šutirao glavom, no ovoga puta Lolić odbranio. Ipak, na loptu natrčao Grabež i poslao je iza leđa Lolića.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta, a sve što je Tuzla uspjela jeste gol Hadžića iz 80. minute susreta. Šutirao je ofanzivac Tuzle iz mjesta i pogodio rašlje Ščekićevog gola.

Sloga je nakon ovog trijumfa 3. na tabeli Premijer lige sa 38 bodova, Tuzla City je 9. sa 23 boda.