Sramota Veleža u Andori: Katastrofalni Rođeni primili pet golova i eliminisani iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu

Nogomet 18. jul 202419:56 2 komentara
Inter Club d'Escaldes

FK Velež Mostar poražen je 5:1 u Andori od tima Inter Escaldes, u revanš meču 1. pretkola Konferencijske lige. Rođeni su tako eliminisani sa ukupnih 6:2, jer je u prvom meču na Grbavici bilo neriješeno 1:1.

Uvodnih deset minuta donijeli su dvije jako dobre šanse Veleža. Bh. predstavnik je mogao povesti preko Mihaela Mlinarića već u drugoj minuti, ali igrač Rođenih je pucao direktno u Adrija.

Još jednom Mlinarić je prijetio golu Escaldesu, ovaj put sa preko dvadesetak metara, međutim Adri je bio na pravom mjestu i odbranio njegov udarac.

Igrala se 39. minuta kada je Omar Pršeš proigrao Tarika Šikala, koji je srušen u kaznenom prostoru Escaldesa.

Odgovornost je preuzeo Nermin Haskić, ali golgeter bh. tima nije bio precizan i pogodio je stativu.

Nakon toga raspala se igra ekipe Damira Čanadija. Samo tri minute trebale su Interu da u potpunosti kazni Rođene. Šokiranu odbranu Veleža, prevario je u dva navrata Guillaume Lopez. Francuz je pogodio prvo u 44. minuti, a tri minute i drugi put je matirao Osmana Hadžikića.

Damir Čanadi morao je u drugom poluvremenu baciti sve karte u napad. Austrijski stručnjak napravio je trostruku izmjenu. Izašli su Suljić, Haskić i Halilović, a ušli Mujan, Oreč i Jevtović.

Osam minute u nastavku trebalo je Veležu da dođe do 2:1. Milan Jevtović izborio se za jednu loptu, koja je skoro završila u autu, centrirao ka šesnaestercu Escaldesa, lopta je stigla do Ante Oreča, a fudbaler Veleža neometano je prevario Adrija.

Radost Mostaraca trajala je samo četiri minute. Mlinarić je ispao nakon napada Intera, Joan Lopez Elo je upisao drugu asistenciju na meču, a mrežu Hadžikića pogodio je Berlanga Domi za 3:1.

Dobru piliku nekoliko minuta kasnije imao je i Tonči Mujan, igrač Veleža pokušao je sa distance, ali Adri Munoz brani njegov šut.

Novu priliku na drugoj strani, da poptuno potopi Velež imao je Feher. Ali, defanzivac Escaldesa iako je bio sam, nije iskoristio situacija da poveća prednost svog tima.

Berlanga drugim golom na meču pogodio je za 4:1, a Sascha Andreu postavio je konačnih 5:1 za blamažu mostarskog tima.

Predstavnik Andore Inter Escaldes plasirao se u drugo pretkolo Konferencijske lige, a naredni protivnik će im biti grčki AEK.